اگه شمام این مشکلات رو دارین پس واقعا باهوش هستین 

اگه شمام این مشکلات رو دارین پس واقعا باهوش هستین 

بیشتر مردم فکر می کنن افراد خیلی باهوش اَبَرانسانایی هستن که هیچ مشکلی ندارن چون مغزشون در هر موقعیتی به کمک شون میاد و اونا مجبور نیستن با مشکلاتی که مردم عادی درگیرشان می شن، دست و پنجه نرم کنن. اما حقیقت چیز دیگریه؛ افراد خیلی باهوش هرچقدر هم که باهوش باشن آخرش آدم هستن. مشکلات افراد باهوش با مشکلات افراد عادی به یه جور متفاوت هستن، اما همون قدر دردسرساز و رقابت برانگیزند. خیلی اوقات این مشکلات می تونن با نبود درک دور و بریا همراه شن و باعث شن افراد باهوش احساس تنهایی کنن. در این مقاله به چند مورد از عادی ترین مشکلات افراد خیلی باهوش اشاره می کنیم، اگه شمام این مشکلات رو دارین پس واقعا باهوش هستین. شناختن این مشکلات به شما کمک می کنه تا به درک بهتری از احساسات تون برسین و هم دور و بریا تون هم می تونن دلیل رفتارهای عجیب و غریب شما رو پیدا کنن!

۱. حرفای عادی روزانه حوصله تون رو سر می بره

حرف زدن درباره یک موضوع معمولی می تونه واسه شما خیلی سخت باشه. دلیل اینه که ذهن شما پر از ایده های بزرگه. موضوعات مورد علاقه شما شاید هنر، علم و فلسفه هستن و این موضوعات خیلی کم در مکالمات روزمره پیدا می شن. شما احساس می کنین وقت تون داره تلف می شه و در دریایی از عبارات ناتموم روزمره و خسته کننده گرفتار شدین و درحال غرق شدن هستین. چیزی که شما می خواید، یک هم فکره تا با هم ایدهایی درباره موضوعات مهم رد و بدل کنین.

۲. بیشتر از اینکه حرف بزنین، فکر می کنین

مغز شما طوری برنامه ریزی شده که همه راه حلای ممکن و جوابای مختلف یک مسئله رو در نظر بگیره، پس ممکنه شما نسبت به یک فرد معمولی زمان بیشتری نیاز داشته باشین تا به نتیجه ای برسین یا نظرتون رو درمورد موضوعی بگید.

به احتمال زیاد اگه مطمئن نباشید که جواب تون درسته یا فکر کنین ایده ای که می خواید مطرح کنین خیلی مهم نیس، اصلا صحبت نخواهید کرد. موضوعی که شما رو درگیر می کنه اینه که افراد دیگر با کارکرد ذهن شما آشنایی ندارن و در برخورد با شما گیج می شن و فکر می کنن شما عجیب و غریب، درونگرا یا بی علاقه هستین.

۳. شغل شما به آسونی واسه تون خسته کننده می شه

نیاز مغز شما به درگیر بودن دائمی با موضوعات جدیدتر و بزرگ تر باعث می شه شغلی که زمانی واسه تون جالب و هیجان انگیز بود، به کاری خسته کننده تبدیل شه. وقتی همه راه هایی که می تونستید با اونا خلاقیت رو وارد کارتون کنین امتحان کردین، شغل تون به یک درگیری هر روزه تبدیل می شه و شما فقط می خواید مسئولیت هاتون رو تموم و انجام وظیفه کنین. علاوه بر همه اینا، معمولا رئیس تون شما رو درک نمی کنه و فقط می خواد کار انجام شه.

۴. بعضی وقتا نمی تونین عمل کنین

در دنیایی پر از آدما زرنگ و پُرکار که عمل کردن واسه همه مهم تر از ایده های بزرگه، متفکر بودن کار سختیه. ممکنه بعضی وقتا اون قدر ذهن تون درگیر ایده های بزرگ باشه که انگیزه ی عمل کردن رو از یاد ببرین. متأسفانه بعضی وقتا بقیه این ویژگی رو با تنبلی اشتباه می گیرن و همین مسئله باعث سرخوردگی شما می شه.

۵. در رابطه اجتماعی، ناشی حساب می شید

دردسر شما به موارد بالا ختم نمی شه و این مورد نتیجه همه مشکلات قبلیه. اگه هنگام بحثای عادی احساس ناراحتی می کنین، تا از موضوعی مطمئن نباشید در موردش حرف نمی زنید، ایده های قدیمی که قبلا امتحان کردین واسه تون الهام بخش نیستن و پرداختن به ایدها واسه تون جذاب تر از عمل کردن به آنهاست، مردم شما رو در دسته افراد ناموفق در مناسبات اجتماعی قرار میدن. اونا نمی دونن با این کار تنها فشار بیشتری بر دوش شما می ذارن و باعث می شن بیشتر در فکر رفتار اجتماعی تون فرو برید.

۶. به سختی عاشق می شید

سفر شما در راه عشق از مردم عادی سخت تر و طولانی تره. از اونجا که شما خیلی محافظه کارتر، جداگونه تر و بررسی گرتر هستین، مردم این ویژگیاتون رو به اشتباه با سرد و خودبین بودن در رابطه میدونن. علاوه بر اینا، کمبود حس فوریت و اضطرار در شما می تونه باعث شه به سرعت عمل نکنین و عشق تون کم کم فروکش کنه.

هرچقدر هم که درگیریای روزانه ی شما سخت باشن، نباید اجازه بدین شما رو از رشد و حرکت بازدارند. می تونین با توضیح دادن بعضی موارد واسه بقیه به اونا کمک کنین تا درک بهتری از نیازای شما به دست بیارن و با این کار فرصتای بیشتری واسه پرورش ایدها و موفقیتِ بیشتر ایجاد کنین.

برگرفته از: lifehack

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *