اگه دچار غم و غصه هستین، یکی از این ۱۴ فیلم رو حتما ببینین 

دانلود پایان نامه

اگه دچار غم و غصه هستین، یکی از این ۱۴ فیلم رو حتما ببینین 

همه ما بعضی وقتا بنا به دلیلای زیادی دچار ناراحتی و ناراحتی می شیم. فرقی نمی کنه که به چه دلیلی حال تون گرفته، درهرصورت باید بدونین که دو انتخاب پیش رو دارین: یکی اینکه در همون احساس غم واندوه دست وپا بزنین و دیگری اینکه خودتون واسه تغییر حس وحال تون کاری کنین. بعید نیس که بتونین روحیه ی از دست رفته تون رو با تماشای فیلمای الهام بخش تقویت کنین. دفعه ی بعد که دچار احساس پریشون حالی و پژمردگی شدید، بد نیس به تماشای یکی از این فیلمای معرفی شده بشینین تا ببینین چقدر حال وهوایتان عوض میشه و انگیزه پیدا می کنین.

۱. خیابون سینگ (Sing Street)

فیلم «خیابون سینگ» (محصول سال ۲۰۱۶) بیننده رو به شهر دوبلین در سالای ده ۱۹۸۰ می بره، یعنی زمانی که دنیای موسیقی پاپ با یاد گرفتن ساخت کلیپای ویدئویی درحال تغییر بود. قهرمون این فیلم نوجوانی به نام کانِر (Conor) است که با شرایط سخت خانوادگی و مشکلات مختلفی در مدرسه دست وپنجه نرم می کنه. کانِر با دختری آشنا می شه که واسه جلب توجه اون به دروغ ادعا می کنه که در یک گروه موسیقیه؛ درحالی که اصلا خبری از گروه موسیقی نیس و کانِر چیز زیادی هم درباره موسیقی نمی دونه.

از ماجرای کانِر یاد می گیریم که حتی در شرایط بد هم می تونیم بهترینا رو واسه خودمون رقم بزنیم. با اینکه کانِر زندگی خانوادگی و تحصیلی نابه سامانی داشت، تونست آینده خود رو به خاطر این به اونو کنه. کانِر با تموم وجود به طرف همون هدفی که تعیین کرده بود، پیش رفت. این فیلم یادمون میندازه که وقتی حرف از زندگیه، باید بدونیم که نمی تونیم همه چیز رو کنترل کنیم، اما نباید این رو هم از یاد ببریم که هنوز در صندلی راننده و پشت فرمون زندگی نشسته ایم.

۲. روز تعطیلی فِریس بولِر (Ferris Bueller’s Day Off)

فِریس بولِر واسه نرفتن به مدرسه، خودش رو به مریضی می زنه، اما مدیر مدرسه که اسمش رونی (Rooney) است به دلایل فِریس و سعی اش واسه نرفتن به مدرسه، مشکوک می شه. درواقع این فیلم نشون دهنده ماجراجوییای فِریس، دوست صمیمی و دوست دخترش -درحال فرار از دست مدیر رونی- است.

با تماشای قسمتایی از این فیلم به خنده خواهید افتاد، اما «روز تعطیلی فِریس بولِر» (محصول سال ۱۹۸۶) به معنای عمیق تری اشاره داره و اون اینکه اگه واسه لذت بردن از زندگی درنگ نکنیم، لحظات زندگی از کف مون خواهند رفت و بی بهره خواهیم موند.

۳. میس سان شاین کوچولو (Little Miss Sunshine)

«میس سان شاین کوچولو» (محصول سال ۲۰۰۶) ماجرای خونواده ی ازهم گسیخته ایه که به جهت همراهی و حمایت از آلیو (Olive)، دخترک هفت ساله شون، که واسه شرکت در مسابقه ی میس سان شاین کوچولو (شکلی از مسابقه ی دختر شایسته که در رده سنی خردسالان برگزار می شه) دعوت شده، از نیو مکزیکو راهی کالیفرنیا می شن و مشکلات خیلی زیادی برایشون اتفاق میفته.

مطلب مرتبط :   نحوه پیشگیری و درمان دیابت

بیننده با تماشای این فیلم بارها با صحنهای خنده دار روبرو می شه، اما درعین حال با مشاهده ی مسائل پیچیده ی شخصیِ این خونواده به فکر فرو میره. خونواده ی آلیو علی خلاف میل روبرو شدن با مشکلات خیلی در طول راه با قاطعیت سعی دارن که به آلیو کمک کنن تا به اهدافش برسه. این فیلم به ما یاد می گیره که دست از رؤیاهایمان نکشیم و حتی در مواقع بحرانی پشت همدیگه باشیم.

۴. مدرسه ی راک (School of Rock)

دوئی فین (Dewey Finn) از اعضای سابق یک گروه موسیقیه که با دوست هم خونه اش نِد (Ned) زندگی می کنه. دوئی خیلی گرفتار بی پولیه و نِد هم چون دوئی نمیتونه سهم خود رو از کرایه ی خونه بده، نزدیکه که از خونه بیرونش کنه. دوئی خودش رو به جای نِد که معلم مدرسهه، جا می زنه و به عنوان معلم جانشین در یک مدرسه ی خصوصی بی روح و کسل کننده مشغول تدریس موسیقی راک می شه.

«مدرسه ی راک» (محصول سال ۲۰۰۳) نشون می ده که در زندگی ما آدما همیشه یک جایی هم واسه عشق و علاقه مون هست. دوئی بیشتر از هر چیز دیگری عاشق موسیقیه. با اینکه دوئی در شروع نتونست از گروه موسیقی ای که عضوش بود، به جایی برسه، استعداد و پشتکارش در مورد ی موسیقی به اندازه ای زیاد بود که آخرش تونست به فرصتا و ماجراجوییایی دست پیدا کنه که حتی تصورش رو هم نمی کرد.

۵. همسایه ی من توتورو (My Neighbour Totoro)

دو دختر به همراه پدرشون به خونه ای قدیمی نقل جای می کنن تا به مادر خونواده که در بیمارستان بستریه، نزدیک تر باشن. این دو خواهر با ارواح جنگل دوست می شن. ارواح به اونا کمک می کنن تا دنیای ماوراء الطبیعه ی قشنگ و شگفت انگیزی رو ببینند. با اینکه مادر خونواده سخت بیماره، دخترها در بین ارواح جنگل مثل توتورو احساس آسودگی و صمیمت می کنن. «همسایه ی من توتورو» (محصول سال ۱۹۸۸) به ما یاد می گیره که حتی در طاقت فرساترین موقعیتای زندگی هم همیشه جایی واسه جست وجوی خوشی و امید هست.

۶. بِیب (Babe)

کشاورزی به نام هوگِت (Hogget) بچه خوکی رو در بازار مکاره برنده می شه. این بچه خوک که بِیب نام داره، با بقیه موجودات مزرعه ی هوگِت دوست می شه و در پیش فلای (Fly)، سگ مزرعه که از نژاد بُردِر کولیه، رشد می کنه. بِیب مجموعه مهارتای خاصی رو از فلای یاد میگیره و به منحصربه فردترین خوک در نوع خودش تبدیل می شه.

بِیب قرار بود به عنوان غذای شام روی میز برود، اما به دلیل ی روح سبک بار و اشتیاقش به یادگیری تونست در مهارتای جدیدی استاد شه که از خوکا انتظار نمی ره. «بِیب» (محصول سال ۱۹۹۵) یادمون میندازه که چقدر خوبه منحصربه فرد باشیم. به دنبال کسائی بگردید که مشتاق قدرنهادن بر رؤیاهایتان باشن و دست تون رو بگیرن تا رشد کنین. به این ترتیبه که می تونین به ناممکنا هم دست پیدا کنین.

مطلب مرتبط :   تعریف  SMS

۷. فهرست آرزوها (The Bucket List)

اِدوارد (Edward) و کارتِر (Carter) علی خلاف میل زندگی متفاوت شون، به بهونه ی مشترک دچار شدن به سرطان پیشرفته به همدیگه نزدیک می شن. این دو نفر تصمیم می گیرن تا همه موارد موجود در فهرست آرزوهایشان رو پیش از مرگ بکننن. راه انجام این تصمیم، موجب دوستی نزدیکی بین اونا می شه.

وقتی به تماشای «فهرست آرزوها» (محصول سال ۲۰۰۷) می شینین، به این فکر کنین که چه چیزی شما رو از ماجراجوییای مورد علاقه تون بازمی داره. هر روزی که زنده هستین و نفس می کشین، این ظرفیت رو داره که روز فوق العاده ای برایتون باشه. پس واسه اینکه زندگی تون ساکن و بی روح نشه، از تجربه های نو استقبال کنین.

۸. جومانجی (Jumanji)

جودی (Judy) و پیتِر (Peter) به همراه خاله نورا (Nora) به خونه ای قدیمی نقل جای می کنن. جودی و پیتِر که تازه در حال پذیرش مرگ والدین شون بودن، در اتاق زیرشیروانی منزل جدیدشان وارد ماجراجوییای یک بازی تخته ای مرموز می شن. این بازی دنیای جودی و پیتِر رو به خاطر این به اونو می کنه و تنها راه بازگرداندن شرایط به حالت عادی، به پایان بردن بازیه.

درسته که بازی عجیب وغریب جومانجی فقط در دنیای خیال اتفاق میفته، اما شاید شمام بعضی وقتا به خاطر ناتوانی از به پایان بردن کارهای مهم، دچار غم واندوه شید. اما «جومانجی» (محصول سال ۱۹۹۵) کمک مون می کنه تا به یاد داشته باشیم که به آخرسر رساندن هر کاری که آغازش کردیم، چقدر بااهمیته.

۹. آمِلی (Amélie)

آمِلی زندگی محدود و کنترل شده ای داره؛ به این معنی که با خیلی از تجربه های زندگی روبه رو نشده و همین دیدگاه آسون دلانه و شیرینی نسبت به عشق در اون به وجود آورده. بعد از اینکه آمِلی از نحوه ی اثر محبت روی بقیه آگاه می شه، همه زندگی خود رو به ایجاد تغییرات مثبت در دنیا دورش اختصاص می ده.

آمِلی متوجه می شه که واسه کمک به مردم و واقعیت یافتن دیدگاه مثبتش در دنیا، باید به چیزی که باورش داره، بکنه. آمِلی یاد میگیره که مهربانی و حس عدالت از نقاط قوت آدما هستن و نه نقاط ضعف شون. وقتی حال خوشی ندارین، «آمِلی» (محصول سال ۲۰۰۱) می تونه دیدگاه تون رو نسبت به دنیا تازه و روح بخش کنه.

۱۰. جونو (Juno)

جونو دختری ۱۶ سالهه که ناخواسته باردار می شه و تصمیم میگیره که فرزندش رو به فرزندخواندگی بده. جونو با والدین احتمالی بچه ملاقات می کنه و رابطه جالبی بین شون شکل میگیره. در این فاصله، جونو با احساساتش درمورد پدر بچه دست به گریبانه.

«جونو» (محصول سال ۲۰۰۷) نشون می ده که حتی وقتی دنیا با رقابتای گوناگونش غافل گیرمون می کنه، بازم می تونیم راهی واسه حل مشکلات مون پیدا کنیم. راستی با خودتون و انجام کارِ درست، در مواقع رقابت برانگیز و حساس زندگی به شما آرامش و عشق می ده.

مطلب مرتبط :   نصب دوربین مدار بسته در کیش

۱۱. بچه رئیس (The Boss Baby)

تیم (Tim) هفت سال تک بچه بود، اما در خونه همه چیز با اومدن اتفاقی بچه ای که مأمور شرکت بِیبی کورپ (BabyCorp) است، تغییر می کنه. بچه رئیس کنترل خونواده رو برعهده میگیره. تیم در اول به بچه رئیس حسادت می کنه، اما آخرش به مأموریت برادر کوچکش ملحق می شه.

نسخه زبون اصلی «بچه رئیس» (محصول سال ۲۰۱۷) با صدای ستارگان معروف دوبله شده و شک نداشته باشین اون قدری اصلاح کننده هست که در اوقات ناراحتی، حال تون رو کمی بهتر کنه. تیم به مجبور بر حس نفرتش نسبت به برادر خود غلبه می کنه تا به اتفاق بتونن دشمن مشترک شون رو شکست بدن. بعضی وقتا احساسات مون بر توانایی هامون واسه انجام کارا اثر می ذارن، اما اگه بی هدف ورزی و درگیریای احساسی به مشکلات نگاه کنیم، اون وقته که قادر به گرفتن تصمیمی هستیم که به سود عده ی بیشتری باشه.

۱۲. دارجِلینگ لیمیتِد (The Darjeeling Limited)

«دارجِلینگ لیمیتِد» (محصول سال ۲۰۰۷) ماجرای سه برادریه که به دنبال مرگ پدرشون سفری مشترک رو شروع می کنن. در این سفر، مشخص می شه که هرکدام از برادرها با مشکلات شخصی خاص خودشون دست به گریبان هستن.

دارجِلینگ لیمیتِد فیلم خنده دار، عجیب وغریب و البته معناداریه. سه برادرِ این فیلم یاد می گیرن که باید عیب وایرادهای همدیگه رو قبول کنن و پشت هم باشن. این فیلم به ما یاد می گیره که هرکسی دنیای داخلی پیچیده ای داره که بر نحوه ی برخوردش با مشکلات اثر می ذاره. پس اگه دلیل ناراحتی تون اختلاف نظر با کسیه، الآن به این فکر کنین که چرا طرف مقابل تون دیدگاه متفاوتی نسبت به مسائل داره.

۱۳. راکی (Rocky)

راکی بالبوآ (Rocky Balboa) در زمانی که با کسی جنگ نمی کرده، تصمیم میگیره با قهرمانی به نام آپولو کرید (Apollo Creed) وارد جنگ شه. راکی می دونه که این جنگ می تونه زندگی اش رو تغییر بده. اون باید بر مشکلاتش غلبه کنه تا بتونه واسه جنگ ی پیش رو آماده شه.

«راکی» (۱۹۷۶) بر این درس استواره که باید رؤیاهایمان رو سرسختانه دنبال کنیم. حتی اگه با مشکلی روبه رو هستین که شکست دادن اون تقریبا ناممکن مثل اینکه، فقط درصورتی امکان پیروزی دارین که با کمال میل به صحنه ی جنگ قدم بذارین.

۱۴. اِستِپ آپ (Step Up)

«اِستِپ آپ» (محصول سال ۲۰۰۶) به ما یاد می گیره که نباید خودمون رو حتما برحسب شرایط مون تعریف کنیم. اینکه در خونواده ای مرفه و محلهای بالای شهر زندگی نمی کنین، دلیل کنار گذاشتن آرزوهایتان نیس، بلکه به خودتون یادآور شید که اهداف تون هنوزم فرصت تحقق دارن.

پاسخی بگذارید