گزارش سایت ما: نشست خبری اولین کنفرانس ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات

اولین کنفرانس ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات با حضور استادان ،دانشجویان، مدیر کل فناوری اطلاعات سازمانا و انجمنا در مرکز همایشای بین المللی شهید بهشتی برگزار می شه.

داریوش نوروزی دبیر کنفرانس در نشست خبری این مراسم گفت: اقدام واسه جلوگیری از نابودی در جامعه نیاز می شه و یکی از راه های این کار، برگزاری سمینارها و همایشای علمیه که ما در اتفاق نامبرده هم پیگیر این هدف هستیم.

در ادامه با سایت ما همراه باشین.

ایشون اضافه کرد: می خوایم در این همایش با دریافت ایده ها و پدیده های نو، چرخ علمی کشور در بخش ICT رو به حرکت درآوریم. با امید به اینکه این کنفرانس با رابطه بخش صنعت و دانشگاهی به این مقصود خود برسه.

داریوش نوروزی دبیر کنفرانس

علیرضا نورانی دبیر علمی کنفرانس هم اعلام کرد: فرق بین این جلسه و دیگه مراسمای اینجور، در نتیجه گیری اون هستش که ما مقالات علمی رو واسه اولین بار به سازمانا و شرکتا می دیم تا عملیاتی شن. بخاطر این از سازمان و شرکتای صنعتی و تجاری خواسته شد تا نیازهاشون رو به ما برگشت بدن و براساس اونا محورهای همایش انتخاب شد.

نورانی ادامه داد: ما با امید به اینکه نقاط ضعف و کور کشور در ICT پیدا و برطرف شه تا این جلسه ضمن کمک به خود به بقیه هم کمک کرده باشه.

علیرضا نورانی دبیر علمی کنفرانس

اون درباره مقالات دریافت شده گفت: تا حالا ۲۲۷ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شدن که از این میان ۱۱۹ مقاله از فیلترهای جور واجور گذشته تا واسه انتخاب پایانی در گروه های علمی کنفرانس بررسی شن.

به گفته دبیر علمی کنفرانس حدود ۱۰۰ موضوع در یازده دسته تجارت الکترونیکی، امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت، وب و نرم افزارهای کاربردی، مخابرات و ارتباطات، هوش مصنوعی، تکنولوژی آموزشی، سیستمای اطلاعاتی  شبکه ارتباطی، موبایل و سخت افزار، محورهای این اتفاق هستن.

نورانی درباره بیشترین مقالات فرستاده شده گفت: هوش مصنوعی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت و امنیت فناوری اطلاعات در بالاترین جایگاه موضوعات محبوب کنفرانس ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات قرار دارن.

سعید فرخی عضو هیات علمی کنفرانس هم درباره سطح این اتفاق گفت: یکی از اهداف مراسم نامبرده اینه که پله پیشرفت واسه علم فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور باشه. مثلا در بحث سخت افزار عادت کردیم که واردات داشته باشیم و توان علمی واسه تولید در داخل رو کامل نمی دونیم. اینجوری سراغ کشورهایی چون تایوان، مالزی و چین رفته ایم اما ما در همین مقالات فهمیدیم توان بالایی در این بخش داریم و می تونیم با سرمایه گذاری مناسب تماشاگر تولید مناسب سخت افزار در کشور باشیم.

سعید فرخی عضو هیات علمی کنفرانس

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: در هوش مصنوعی که بیشترین مقالات رو داره، تماشاگر نکات علمی خوبی در مباحث آموزش و ژنتیک هستیم که نشون میده دانشجویان در این مورد تلاش مناسب داشتن و اعتبار علمی خوبی به دست آوردن.

فرخی یاد آور شد: در هیات علمی این کنفرانس تماشاگر حضور آدمایی با علم و تجربه که سابقه تحصیل در خارج و ارائه مقالات بین المللی دارن، هستیم که این ما رو به آینده این همایش امیدوار می کنه.

در بخش سوال و جواب سایت ما سوالی رو بدین شکل مطرح کرد: در سالای گذشته تماشاگر همایشا، سمینارا و کنفرانسایی در مورد فناوری اطلاعات بودیم که همین ادعای شما در مورد علمی بودن و ارتباطات دانشگاه و صنعت رو داشتن اما پس از همایش نه مقالات رو منتشر و نه رابطه علم و صنعت رو برقرار کردن. چه ضمانت اجرایی در این مورد دارین؟

نوروزی در جواب سایت ما گفت: از اول تشکیل کنفرانس راه به صورت دقیق و علمی پیگیری شده و در آخر هم مقالات رو در مجلات علمی تخصصی منتشر می کنیم. مطمئنا اجازه نمی دیم مقالات بیان و بدون نتیجه گیری این کار پایان پیدا کنن. در این باره باید بگم چند تن از برگزار کنندگان خود دست اندر کار مجلات علمی برتر کشور هستن.

نورانی هم در جواب به سایت ما اضافه کرد: شما رسانه ها باید ضمانت اجرایی باشین و از شرکتا در این مورد پیگیری کنین.

نقره کار هم به توضیحات نوروزی و نورانی درباره سوال سایت ما اضافه کرد: برنامه داریم شرکتایی که امسال در همایش هستن و سال آینده به این همایش میان قبل از حضور به ما ضمانت بدن.

کیوان نقره کار عضو هیات علمی کنفرانس

پناهی هم در جواب یکی از خبرنگاران در مورد دبیرخانه دائمی و هزینه های این همایش اعلام کرد: دبیرخانه دائمی که تشکیل شده و همه مخارج این کنفرانس از ثبت نام کنندگان و اسپانسرها تامین می شه.

سارا پناهی مدیر اجرایی کنفرانس

این کنفرانس در روزای ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه امسال برگزار می شه.