چگونه از طریق مرورگرها روی اینستاگرام پست منتشر کنیم؟

روز گذشته با منتشر کردن خبری از توانایی انتشار پست در اینستاگرام بدون نیاز به اپلیکیشن براتون گفتیم. شاید اضافه شدن این امکان، چیزی بود که خیلی از ما به دنبالش بودیم. چون که همه کاربران اینستاگرام از دوربینای موبایل خود واسه ثبت عکسا استفاده نمی کنن.

خیلی از کاربران هستن که کیفیت واسه شون حرف اول رو می زنه و از دوربینای dSLR واسه عکس ورداری استفاده می کنن. اما از اونجایی که امکانی واسه انتشار تصاویر از راه کامپیوتر روی اینستاگرام نبود، کاربران مجبور بودن اول عکسای خود رو به کامپیوتر انتقال بدن و بعد از راه دراپ باکس یا ایمیل، اونا رو به موبایل خود منتقل کنن.

حالا خوبیش اینه اضافه شدن این ویژگی کار این دسته از افراد رو بسیار راحت تر از گذشته می کنه و زمان بیشتری واسه شون می خره. اما اگه سری به سایت حال حاضر اینستاگرام بزنین، می بینین که هیچ گزینه ای واسه انتشار پست وجود نداره. جالبه بدونین که راز پست گذاشتن از راه مرورگرها، در تنظیمات ساختاری صفحات مخفی شده.

واسه رسیدن به امکان انتشار پست از راه مرورگر، باید واسه تبدیل فرم صفحه سایت اینستاگرام از حالت دسکتاپ به موبایلی، راهی پیدا کنین. البته دسترسی به این ویژگی هم پیچیده نیس و خیلی راحت با چند کلیک ساده می تونین فرم صفحات وب رو به حالت موبایلی تغییر بدین.

چگونگی انتشار پست از راه گوگل کروم

وارد سایت اینستاگرام شید. بعد روی صفحه کلیک راست کنین و از بین امکانات موجود، «Inspect» رو انتخاب کنین. با کلیک رو گزینه «Inspect»، ادیتوری در کنار صفحه واسه تون نشون داده می شه. اگه خوب دقت کنین، در سمت چپ نوار بالای ادیتور، آیکونی رو مشاهده می کنین که شباهت بسیاری به یه تبلت و یه گوشی موبایل داره.

اگه روی اون کلیک کنین، صفحه به فرم موبایلی تغییر شکل پیدا می کنه. با تغییر حالت صفحه سایت اینستاگرام به قالب موبایلی، ویژگیایی هم به اون اضافه می شه که از بین اونا میشه هم اینکه شدن آیکن دوربین در پایین صفحه اشاره کرد.

روی اون کلیک کنین تا صفحه ای جهت اضافه کردن عکس مورد نظر واسه تون روی صفحه ظاهر شه. عکس منتخب خود رو انتخاب کنین و کمی تغییرات در اون بسازین. در آخر هم می تونین متنی واسه عکس خود بنویسین و با کلیک روی گزینه «Share» اونو با بقیه به اشتراک بذارین.

چگونگی انتشار پست از راه  Safari

اول به «Preferences» برید و از اونجا روی تب «Advanced» کلیک کنین. در پایین صفحه تب «Advanced» به دنبال عبارت «Show Develop in menu bar» بگردین و تیک اونو فعال کنین.

با انجام این مراحل، تنظیمات «Develop» به منو بار مرورگر Safari اضافه می شه. از تنظیمات نامبرده، «User Agent» رو پیدا کنین و از راه اون فرم نمایش صفحه وب رو روی «Safari – iOS 10 – iPad» بذارین.

اگه مراحل رو به درستی طی کرده باشین، دیگه کار تمامه. صفحه سایت اینستاگرام یه بار بازنگری می شه و پس از بارگذاری دوباره به حالت موبایلی تغییر شکل پیدا می کنه. با تغییر فرم صفحه، آیکن دوربین هم به تنظیمات پایین صفحه سایت اینستاگرام اضافه می شه که می تونین با کلیک روی اون، بدون نیاز به اپلیکیشن تصاویر خود رو با بقیه به اشتراک بذارین.

در بخش اپلیکیشنای سایت ما بخونین:

واسه خرید یه حافظه micro SD چه نکاتی رو رعایت کنیم؟

ده ویژگی دستیار گوگل که شاید از اونا خبر نداشته باشین

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *