با ماشین ظرفشویی D162 سامسونگ بیشتر آشنا شوید؛ محصولی با توانایی صرفه جویی چشم گیر در مصرف آب

مشکل کم آبی یکی از مسائل جدیست که در آینده ای نه خیلی دور ساکنین خیلی از کشورها باید با اون دست و پنجه نرم کنن؛ بخاطر این از همین الان دولتا و هم اینکه اقشار جور واجور جوامع دنبال راه حلای مختلفی هستن که یکم بر اندازه مصرف آب موثر بوده و دلیل صرفه جویی در این رابطه گردند.

بررسیا نشون داده بعضی راهکارهای ساده اگه به شکل گسترده اجرا شن خیلی جدی می تونن بر مقدار آبی که به وسیله یه جامعه مصرف می شه موثر باشن و یه مثال ساده در این مورد شستن ظرف هاست. تحقیقات ثابت کردن شستن ظروف با ماشینای ظرف شویی مدرن امروزی در قیاس با وقتی اونا رو با دست می شوریم آب بسیار کمتری نیاز داره و سامسونگ هم با ارائه ماشینی تحت مدل D162 تلاش کرده این روش صرفه جویی رو به بهترین شکل ممکن واسه عموم عملی سازه.

از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با مطالعه بیانیه خبری که از طرف دفتر روابط عمومی سامسونگ تو تهران واسه سایت ما فرستاده شده با ماشین ظرف شویی نامبرده و ویژگیای خاص اون بیشتر آشنا شید.

در سالای گذشته، تماشاگر هشدارهایی جدی درباره بحران آب در ایران و دیگه کشورای جهان بوده ایم. طبق تحقیقات سازمان ملل تا سال ۲۰۲۵ تعداد کشورهایی که از کمبود آب رنج می برن به ۳۰ کشور می رسه که از این میان ۱۸ کشور در خاورمیانه و شمال آفریقا قرار داره.

در ایران هم هشدارها در مورد کم آبی و یعنی، نزدیک شدن به بحران آبی هرروز جدی تر می شه. در تازه ترین خبرها اعلام شد ۵۰۰ شهر در کشور، دچار «تنش آبی» است. تنش آب اصطلاحاً به معنی بروز مشکل واسه پیدا کردن منابع آب شیرین به دلیل تخلیه کشکی و هردم بیل منابع آبیه. وقتی یه کشور یا منطقه با مشکل تنش آبی مواجه می شه که منابع آب هرساله اون کمتر از ۱۷۰۰ مترمکعب به ازای هر فرد در سال باشه.

هر خونواده چهارنفره به صورت میانگین ۱۵۰۰ لیتر آب در روز مصرف می کنه که تقریباً نصف اون واسه مصارف بهداشتیه. اندازه خیلی از آب مصرفی خونواده ها در آشپزخانه هدر میره که بخش کلی اون به شستن ظروف برمیگرده. سامسونگ الکترونیکس، به عنوان شرکتی پیشرو در ارائه اجناس نوآورانه و یازدهمین شرکت سبز دنیا، پیشرفت تکنولوژی اجناس کم مصرف و دوستدار محیط زیست رو یکی از اهداف اصلی خود قرار داده.

سامسونگ، با ارائه ماشین ظرف شویی پرچم دار خود با نام D162 به راه حلی جدید واسه صرفه جویی در مصرف آب و انرژی رسیده. اما قبل از اون که سراغ ویژگیای این محصول بریم، بد نیس نگاهی به فرقای اندازه مصرف آب و انرژی در شستن دستی و ماشینی داشته باشیم.

صرفه جویی بیشتر با ماشین ظرف شویی

برخلاف تصور عادی، شستن ظروف با دست و به روش سنتی، بیشتر از مقدار لازم آب مصرف می کنه. یافته های بررسیای جدید در انگلیس نشون میده هر خونواده هرساله حدود ۲۳ هزار لیتر آب به واسطه شستن ظروف با دست هدر میده، درحالی که این حجم آب، برابر مصرف یه ماه کاملِ هر خانواره.

در تحقیقی که از طرف محققان و محققان دانشگاه بُن آلمان انجام شد، مشخص شد هنگام شست وشوی ظروف (حدوداً یه سرویس ۱۲ نفره) با دست به طور میانگین صد لیتر آب و ۲٫۵ کیلووات ساعت انرژی واسه گرم کردن آب مصرف می شه؛ اما یه ماشین ظرف شویی با سطح انرژی بالا، تقریباً ۱۵ لیتر آب و یه کیلووات ساعت انرژی واسه همون اندازه ظرف مصرف می کنه.

از طرف دیگه، کارشناسان سلامت تأکید دارن که ظروف کثیف وقتی با دست شسته می شن، به طور کاملً تمیز نمی شن چراکه دمای مناسب واسه تمیز شدن کامل ظروف، ۶۰ درجه سانتی گراده؛ درحالی که تحمل این دما واسه پوست دست ً ممکن نیس. اما یه ماشین ظرف شویی خیلی راحت می تونه دمای آب رو به این درجه برسونه و درنتیجه ظروف خوب از آلودگیا و چربیا پاک می شن.

به گزارش سایت Consumer Reports، ماشین ظرف شویی مدل D162 سامسونگ با تکنولوژی انحصاری WaterWallTM که انقلابی در روش کارکرد ماشینای ظرف شویی هستش، موفق به کسب نمرات بالا واسه کاهش مصرف آب و انرژی و هم اینکه بهره وری و کارکرد شست وشو شده . ماشین ظرف شویی D162 سامسونگ، بالاترین رتبه رو در مصرف انرژی و آب (رتبه ++A در مصرف انرژی و رتبه A در مصرف آب) داره و با مصرف ۱۰٫۷ لیتر آب، به اندازه ۱۰ برابر کمتر نسبت به شست وشو با دست، آب مصرف می کنه. علاوه بر این با هفت برنامه جور واجور شست وشو و توانایی ضدعفونی ظروف، باکتریا و لکه های چربی رو هم خوب نابود می کنه.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *