اجاره نشینی در قفس‌های فلزی +عکس

اجاره نشینی در قفس‌های فلزی +عکس

هنگ کنگ منطقه ایه که به آسمون خراشای زیبایش می شناسنش و خیلی از کارشناسان اونو پر از شور و هیجان می دونن اما هنگ کنگ با اون همه فناوری هم نیمه ای تاریک داره.

city

مردم بسیاری هستن که توانایی زندگی در این شهر رو ندارن و تنها می تونن آسمون خراشای اونو ببینن ولی در زیرشهر و در گوشه ای در قفسای آهنی به زندگی خودشون ادامه.

زندگی در قفس یکی از مواردیه که در هنگ کنگ رو به زیاد شدنه و نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر در قفسایی زندگی می کنن که تنها ۱.۵ متر فضا واسه زندگی داره و تقریبا ادامه زندگی در اون امکان نداره.

این قفسای کوچیک و آهنی به صورت ماهانه و به قیمت ۱۷۰ دلار اجاره داده می شن و البته همه اونا روی همدیگه فشرده شدن تا فضای کمتری رو اشغال کنن.

این قفسا به صورت آپارتمانایی در اومده ان، فقط دو دستشویی هست و یه سینک ظرفشویی هم هست که بعضی وقتا آب اون وصله که مردم می تونن لباس و یا ظرف هاشون رو بشورن.

“Leung Cho-yin” یکی از ساکنان این شهرک قفسیه که ۶۷ سال سن داره وسالگرد بیستمین سال حضورش در این قفسا نزدیکه. اون که قبلا یه قصاب بوده بر اثر حوادث کارش رو از دست داده و البته تموم خونواده اش هم اونو رها کردن.  اون از زندگی در این قفسا خسته شده اما توانایی خارج شدن از آنحا رو نداره.

پاسخ دهید