آینه­ های تزئینی
3d illustration proteins with lymphocytes , t cells or cancer cells

آینه­ های تزئینی

آینه­ ها همیشه در تزئین دکوراسیون داخلی و زیبایی بخشیدن به فضاهای خونه­های ما نقش مهمی راایفا می­کنن. شکل های جور واجور آینهای تزئینی در محیط­های جور واجور بنا به تمام فضا و هم­خوانی با محیط می­تونه قرار بگیره. ابن تنوع در آینه­ها شامل انواعی هستن که در ادامه به اون پرداخته­می شه.

آینه های تزئینی

آینه هایی با فرم­های هندسی و طرح­های هندسی که با حجم ترکیب می­شن در قسمت ­هایی از سطح آینه بعدی قشنگتر به کار می­بخشه. قطعات این آینه­ها با یه جور تراش خاص با نام بول[۱] که گوشه­های تموم قطعات با اندازه­ های مشخص از سطح آینه تراش داده و صیقلی می­شه و همه قطعات با این تراش­­ها مثل الماسی در کنار هم قرار گرفته و می­درخشند. این حجم­ها روی زمینه ­های چوبی محکم قرار گرفته و ازایمنی بالایی برخورداره.

آینه های مشبک هم نمونه ­ای باحال از این نوع می­باشه که طرح­ها برا پایه الگو برش داده شده و فضاهایی از کار خالی می­موند که کرد آینها رو دو برابر می­کنه.

آینه­ ونیزی از نمونه­های بسیار متفاوت تزئینیه که درسلیقه­های امروزی جای خاصی رو واسه خود باز کرده­است. قطعاتی با فرم­های جور واجور، منحنی و هندسی، ریز و بزرگ و پیچیده که ویژگی منحصر به فرد این نوع آینه علاوه بر تراش پخ، تنوعی از طرح­های مختلفیه که به روش حکاکی از پشت آینه در سطح جیوه­ای اون به قطعات اضافه می­شه.

آینهای تزئینی آینهای تزئینی

تراش آینه با دستگاه­های خاص و مراحلی زیاد انجام می­شه که در ایران بوسیله اشخاصی محدود انجام می­شه.

آینه های پتینه یه جور از آینه­است که با روش­های حرفه­ای و بوسیله موادی خاص از قسمت پشت آینه کهنه­کاری شده و دارای تنوع رنگی و طرحی متفاوتی می­باشه. سایه روشن­های رنگی و شدت و ضعف پتینه روی کار تنوع زیبایی رو رقم می­زند.

آینهای تزئینی

بعضی وقتا سادگی با یه طراحی مناسب ترکیب شده و آینه تراش دار ساده و نصب آینه به صورت حرفه ای روی دیوار یه جور خاصی از تزئین رو رقم می­زند و زیبایی در سادگی ترکیب می­شه.­

آینهای تزئینی

[۱]. Bevel یه جور تراش پخ شیشه با برداشتن سطحی از شیشه با حالتی صیقلی

دکوراسیون خونه براساس فنگ شویی

یه خونه خوب چه ویژگیایی داره؟

پاسخ دهید