آینده کاراکترهای اصلی «مردگان متحرک»

هواداران مجموعه تلویزیونی “مردگان متحرک” هیچ وقت مرگ رو از کاراکترهای محبوب خود دور نمی بینن، از سویی این طرفداران هنوز تا به امروز که در نیمه فصل ششم این مجموعه قرار داریم قادر به حدس زدن زمان مرگ کاراکترها نیستن.

به گزارش آلامتو به نقل از روزنامه صبا ؛ در نیم فصل گذشته تماشاگر خارج شدن گلن (استیون یون) در برهه ای از زمان بودیم، لحظاتی که عکس العمل های مجازی زیادی رو در بر داشت و در آخر به زنده موندن این شخصیت محبوب ختم شد. با در نظر گرفتن این که اینجور تجربه ای ممکنه در آینده تکرار شه، می توان حجم انبوه گمانه زنی ها واسه حذف کاراکترهای اساسی این مجموعه تلویزیونی رو جمع بندی کرد.

۹ کاراکتری که در مقابل دارین حاصل جمع بندی پایانی این حدس و فکر هاست، کاراکترهایی که نسبت به روند داستان در این فصل هر لحظه امکان مرگ و حذف اون ها از سریال هست.

سریال مردگان متحرک

۱. پسرِ جسی

قسمت هشتم فصل ششم در لحظه ای به اتمام رسید که پسر کوچیک جسی، سم اندرس (ماجور دادسون) با فریاد مادرش رو فرا می خواند، اونم درست در وقتی که گروه کاراکترهای فیلم تلاش داشتن در سکوت کامل از بین جمعیت خیلی از واکرها عبور کرده و شهرک آلکساندریا رو ترک کنن.

اینجور اتفاقی رو می توان به عنوان حساس ترین لحظات پایان نیم فصل این مجموعه تلویزیونی در نظر گرفت. لحظه ای که می تونه به معنی مرگ سم کوچولو یا یکی از افراد دیگه گروه باشه، البته در هر مقیاسی که در نظر بگیریم، احتمال مرگ سم بیشتر از بقیه به نظر می رسد.

در همین حال وضعیت داداش بزرگ تر سم کوچولو، یعنی ران (آستین آبرامز) بهتر از بقیه نیس، چون ران هنوز از مرگ پدرش خشمگینه و خونواده گریمز رو مقصر می دونه، مخصوصا کارل گریمز (چندلر ریگز) که باید مراقب عواقب این خشم کودکانه باشه، چون هر لحظه ای که کارل به ران پشت می کنه شاید تماشاگر عملی انتقام جویانه از ایشون باشیم.

وضعیتی که نسبت به آمادگی های کارل که حاصل زندگی سخت در محیط آخرالزمانی زامبی هاست و جایگاه اون در سریال، واسه خود ران خطر بیشتری داره.

سریال مردگان متحرک

۲. مورگان

مورگان (لنی جیمز) با شعار «همه زندگی ها با ارزش هستن»، هم روی کاغذ گزینه خوبی به نظر می رسد چون اون تا کنون مشکلات زیادی در شهرک آلکساندریا به وجود آورده و معمولا سرنوشت کاراکتری که به این مرز می رسد با مرگ گره خورده و از مجموعه حذف می شه.

آخرین تصویری که از مورگان به یاد داریم به لحظه ای مربوط می شه که همراه با کارول (ملیسا مک براید) درگیر ماجرای گروگان گیری دنیز (مریت ویور) بوسیله یکی از افراد دسته گرگ ها بود. اینجور وضعیتی به این معناست که حتا اگه شهرک آلکساندریا به حالت عادی هم برگرده مورگان باید جواب گوی خیلی از اشتباهاتش در این رابطه باشه.

پس در جمع بندی پایانی مورگان اگه از وضعیت گروگان گیری، حمله زامبی ها و مشکلاتش با کارول جون سالم به در ببره باید در مقابل ریک (اندرو لینکلن) جواب گو باشه. اتفاقی که اصلا ساده نیس و در بهترین حالت منتهی به اخراج مورگان از آلکساندریا می شه، چون اتفاقات نامبرده ثابت کرده که در هر صورت ایده سیاسی های متفاوت این دو شخصیت سازش پذیر نیس و تو یه اقلیم نمی گنجد.

سریال مردگان متحرک

۳. گلن

گلن (استیون یون) مورد علاقه تولیدکنندگان واسه قرار گرفتن در شرایط سخت و سخته، روندی که در فصل های قبلی هم قابل رؤیت بوده و بعید از در ادامه فصل ششم عوض شه. گلن یه قهرمونه، از اون دسته قهرمون هایی که خود رو در برابر خطرهای جورواجور قرار می دهد.

آخرین باری که اون رو در نیم فصل گذشته دیدیم مربوط می شه به وقتی که تلاش بر راضی کردن انید (کاتلین نیکن) واسه برگشت به داخل شهرک آلکساندریا داشت تا جون مگی (لورن کوهن) و دوستانش رو نجات دهد.

با این که گلن در نیم فصل ابتدایی خطر بزرگی رو از سرگذارند ولی این به معنی عبور ایشون از دایره کاراکترهایی که امکان حذف اون ها هست نیس و شرایط واسه اون نسبت به خصوصیاتش همیشه خطرناک به نظر می رسد.

سریال مردگان متحرک

۴. مگی

با ورود به قسمت نهم فصل ششم می بینیم که مگی (لورن کوهن) در وضعیت بسیار بدی گرفتار شده. اون به تنهایی در برج مراقبت آلکساندریا درست در قلب حملات زامبی ها گرفتار شده و حتا گلن و انید هم واسه رسیدن به اون احتیاج به وقت زیادی دارن، این در صورتیه که مگی بارداره و وضعیت موجود می تونه واسه بچه به دنبا نیامده اش در آینده مشکل ساز شه.

اگه خوش بینانه به وضعیتی که مگی در اون بسر می برد نگاه کنیم، می تونیم ساعاتی موندن در ارتفاعات و به دور از دست زامبی ها (تا رسیدن کمک) رو براش متصور باشیم، چیزی که اصلا واقعی نیس. واقعا مگی نسبت به وضعیت باردار بودنش و مکانی که در محاصره واکرها قرار داره گزینه مناسبی واسه نگرانیه.

سریال مردگان متحرک

۵. جودیث

هرچند گزینه اولی که در این فهرست قرار داره سن و سال کمی داره اما جودیث گزینه ای بسیار نگران کننده واسه هواداران مجموعه تلویزیونی «مردگان متحرک» است. چون سم در آخر امر می تونه با گذروندن چند خطر با شرایط کنار بیاد و با عامل محرکی چون ترس از مهلکه های جور واجور جون سالم به در ببره اما جودیث یه نوزاده و درکی از موقعیت و دنیایی که در اون به دنیا اومده نداره.

وقتی که دقیق تر به شرایطی که جودیث داره نگاه می کنیم متوجه می شیم اون با گریه های ناخودآگاهش و شرایطی که واسه بقیه به وجود می آورد، بیشتر از هر کس دیگه ای در برابر خطره. در آخرین صحنه قسمت هشتم، جودیث زیر پانچوی خونین کارل مخفی شده بود، جایی که با کوچیک ترین عکس العملی از طرف ایشون می تونیم تماشاگر فاجعه ای سهمگین باشیم.

سریال مردگان متحرک

۶. پدر گابریل

پدر گابریل (ست گیلیام) الان همراه با ریک و گروهش با لباس های خونین وایس تاده و تلاش می کنه بدون جلب توجه از بین یه عالمه از واکرها عبور کنه.

آخرین جمله ای که از پدر گابریل به خاطر داریم مربوط می شه به قولی که به ریک داد؛ هر هیچ شرایطی نترسد و به راهش ادامه بده و اصلا قصد برگشت به فضای داخلی آلکساندریا رو نداشته باشه. همین وعده می تونه به صورت به طور کامل کلیشه ای بستر مناسبی واسه مرگ این رو جفت و جور کنه.

یعنی دیگه مقدمه ای واسه یه مرگ قهرمانانه از سویی دیگه هم شاید این وعده مقدمه ای بر هم دل شدن پدر گابریل با گروه ریک باشه و نقشش رو در قسمت های آینده پررنگ تر ببینیم.

سریال مردگان متحرک

۷. داریل

سازندگان مجموعه تلویزیونی «مردگان متحرک» بارها این وعده رو به هواداران بی شمار خود داده ان که در هر لحظه از سریال امکان حذف هر اساسی یا فرعی هست اما به نظر می رسد اون ها جربزه کشتن داریل دیکسون (نورمن ریدوس) رو ندارن.

به هر حال هم نمی توان در مورد آینده داریل نگران نبود، چون این سازندگان به همون اندازه که علاقه دارن گلن رو زجر بدن، علاقه زیادی دارن داریل رو در موقعیت های خطرناک بذارن.

خالقین مجموعه هر زمان که می خوان ما رو حیرت زده کنن، داریل رو در شرایطی خیلی سخت قرار میدن. این در شرایطیه که داریل همیشه یا به عنوان یه ناجی عمل می کنه و یا به عنوان بدمن ماجرا تصمیم هایی خشونت بار می گیرد.

وضعیت پایانی داریل در نیم فصل قبل با سرنوشت آبراهام (مایکل کودلیتز) و ساشا (سانکوا مارتین گرین) گره خورد، جایی که ممکنه تبدیل به شروعی دوباره شه و یا عاقبتی شوم به همراه داشته باشه. همه چیز بستگی به وضعیت روحی و انتخاب های داریل داره؛ می خواهد یه ناجی باشه یا یه بدمن؟

سریال مردگان متحرک

۸. رزیتا

حالا که آبراهام تصمیم گرفته همراه با ساشا راه متفاوتی رو پیش بگیره، رزیتا (کریستین سراتوس) با از دست دادن یار همیشگی اش بیشتر از هر زمان دیگری در خطر از دست دادن خط داستانی منحصر به خودشه.

شاید تعامل با یوجین (جاش مک درمیت) بتونه روزنه های امیدی واسه ادامه ماجراهای این دو شخصیت به وجود آورد و اونا رو به شکل یه زوج به مرحله دیگری از داستان های فرعی سریال

ببره اما در این لحظه ما نسبت به ربط بودن ماجراهای رزیتا به داستان اصلی و نیم بند بودن شخصیتی که تا حالا ارائه داده، می تونیم نگران حذف ایشون از مجموعه «مردگان متحرک» باشیم.

سریال مردگان متحرک

۹. نگان

نگان در نیم فصل پیش رو وارد داستان می شه و ممکنه نگران کننده ترین عامل داغون کننده در فصل ششم باشه و به احتمال بسیار زیاد گونه ترس در این مجموعه رو وارد مرحله ای تازه می کنه، مرحله ای پیشرفت یافته که به مدت ها در مجموعه نبودش احساس می شد. نگان رهبر گروه نجات یافته هاست و بازیگری چون جفری دین مورگان بهترین گزینه واسه اجرای اینجور نقش جنجال برانگیزی.

حضور نگان در دنیای «مردگان متحرک» مانند یه بمب اتمیه که در هر مقیاسی حضورش داغون کننده و خطرناک به نظر می رسد. حال سوال اصلی اینه که قربونی های انفجار این بمب چه کاراکترهایی هستن؟ الان نه کتاب های مصوری که این مجموعه از روی اون اقتباس شده و نه خالقین سریال جواب مشخصی به این سئوال نداده ان.

در هر صورت حتا اگه اهل دنبال کردن ماجراهای «مردگان متحرک» از منبع اصلی و کمیک ها هم باشین، دونستن جواب این سوال بسیار دردناک و هیجان انگیز هستش.

سریال مردگان متحرک

معرفی بهترین فیلمای ۲۰۱۷ هالیوود

با “دانلود” خداحافظی کنین!

سریال مطالب باحال روز

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *