آینده قیمت بیت کوین چگونه خواهد بود؟

آینده قیمت بیت کوین چگونه خواهد بود؟

منابع خبری از تعداد میلیونرهای جهان فرق داره اما بانک مرکزی سوئیس این تعداد رو حدود ۳۵ میلیون نفر تخمین زده. کسائی که بالای ۲ میلیون دلار سرمایه دست نخورده و آماده تجارت دارن (ثروت مالی و غیر مالی مثل سهام یا ارواق بهادار)، در این فهرست جای می گیرن. این داراییا ممکنه شامل کلکسیونا و خونهای اضافی باشه.حال با بررسی این موضوع اگه این ۳۵ میلیون نفر قصد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال رو داشته باشن ، چی می شه ؟

بررسی دلایلی که باعث می شه قیمت بیت کوین به 1 میلیون دلار برسه

این تعداد، رقم زیادی در مقایسه با تعداد بیت کوینی که امروز هست، است. در حالیکه در جهان دست کم حدود ۳۵ میلیون میلیونر هست، تعداد بیت کوین، بیشترین حد ۲۱ میلیون واحد هستش. درست فهمیدین – بیت کوینا هیچوقت به اندازه کافی واسه هر میلیونر در جهان وجود ندارن و به طور مثال همه میلیونرای جهان نمی تونن هر کدوم واسه خودشون یه بیت کوین داشته باشن.

به چه دلیل Bitcoin ارزشمنده؟

در حالی که شما حالا به فکر فرو رفته اید، بیایید بررسی کنیم که چی به بیت کوین ارزش داده؟

بیت کوین ویژگیای فوق العاده ای داره که ما می تونیم واسه جواب از این سوال استفاده کنیم مثلا ما می تونیم با شبکه بلاک چین که غیر قابل تغییره، بدون واسطه ثروت رو به هر کجای جهان انتقال بدیم.

اینا همه شک نداشته باشین ویژگیای خوبی هستن. اما اون چیزی که واقعا بیت کوین رو مهم می کنه، دو ویژگیه: کم پیدا بودن و اعتبار.

دیجیتالی کم پیدا

نیازمند بودن به استخراج و تعداد محدود اون باعث می شه بیت کوین مهم شه.

طلا هم به خاطر همین ارزش داره: مردم اونو میخوان اما کمیابه و استخراج اون مشکله. طلای جدید (بیت کوین) هم نمی تونه ساخته شه. باید معادن اون پیدا شه و با تلاش فراوون اونو استخراج کرد. از اونجا که دولتا و کارخانجات نمی تونن بیت کوین رو تولید کنن و هم اینکه تعداد محدود اون، طلا و بیت کوین کم پیدا هستن. کم پیدا بودن و درخواست ارزش رو به همراه می آورد.

خیلی از وسایل در جوامع و سالای قبلی به عنوان ارز مورد استفاده قرارگرفته ان. یکی از معروف ترین اونا، wampumه، یه گردنبند ساخته شده از نوع خاصی صدف که در آمریکا کم پیدا بود. ارز حتما نباید به طور فیزیکی قابل کارکرد باشه و حتما باید نادر و کم پیدا باشه تا مهم شه.

اهمیت کم پیدا بودن باعث شده که کشورها مجازاتای سنگینی رو واسه جاعلان پول در نظر بگیرن. حتی در زمانای گذشته جعل پول یا سکه مجازات مرگ رو به دنبال داشت. جعل کننده با ایجاد پول بیشتر از نیاز بازار باعث می شه که پول کم پیدا نباشه و ارزش اون کاهش پیدا کنه پس باعث تورم و گرانی می شه. انجام این کار، در اندازه بزرگ، می تونه کل اقتصاد رو نابود کنه. واسه همینه که بارها گفته شده بیت کوین تورم نداره . چون بیشترین حد تعداد اون مشخصه و کسی نمی تونه اونو جعل کنه.

اعتبار

طلا مانند بیت کوین یه ویژگی دیگه داره که واسه هر فروشگاه و هر ارز خیلی با اهمیته: اصالت و اعتبار. هزاران ساله که طلا به عنوان یه ارز و به عنوان یه پول مهم استفاده می شه. از اونجا که طلا کم پیدا بوده، در پول، جواهرات، تاج و قصرها مورد استفاده قرار گرفته. طلا به طور جهانی با ثروت همراه س.

شاید بگید که بیت کوین پدیده جدیدیه و اعتبار طلا رو نداره و اونو نامعتبر بدونین. اما در جهانی که به سرعت در حال حرکت از آنالوگ به دیجیتاله، حتی یه فناوری جدید مانند بیت کوین می تونه اصیل و معتبر باشه. وقتی که پول هم از آنالوگ به دیجیتال تبدیل شه، بیت کوین شک نداشته باشین مناسب این بخش س. از هزاران واحد پولی جور واجور که خود رو “ارز دیجیتال” نامگذاری می کنن، بیت کوین اولینه. بیت کوین یه مدعی بزرگ و معتبره.

تعداد زیادی آلت کوین بزرگ هست، اما هیچ کدوم از اونا اولین نبوده ان. هیچ کدوم از اونا نمی تونن ادعا کنن که بهترین باشن. هیچ کدوم از اینا ارزش بازار بیت کوین رو ندارن. بیت کوین اولینه، دارای بیشترین اثر در شبکه بلاک چینه و از همه شناخته شده تر و معتبر تره.

دارایی یا ارز؟

اقتصاددانان و کارشناسان امور مالی سال هاست با همدیگه بحث می کنن که این یه داراییه یا یه ارز. از دید ارزش گذاری بیت کوین، این مسئله زیاد مهم نیس. اهمیتی نداره چیجوری مردم از بیت کوین استفاده می کنن؛ مهمه که به چه دلیل مردم اونو انتخاب می کنن.

آینده بیت کوین

آینده بیت کوین به احتمال زاد روشن خواهدبود. تحلیل کنندگان و معامله گران جور واجور تلاش کردن تا ارزش بیت کوین رو در آینده حدس بزنن، بعضی فکر می کنن که تا یه یا دو سال آینده قیمت بیت کوین به ۱۵۰۰۰ دلار می رسه.

اما خیلیا این رو از یاد بردن که اگه بیت کوین طلای دیجیتاله، این ارزش دراز مدت اون هستش که واقعا مهمه. بیت کوین نادره. بیت کوین کمیابه . اکثریت نزدیک به اتفاق، حتی یه عدد بیت کوین کامل ندارن چون تعداد اون محدوده و این باعث درخواست می شه. درخواست درخواست و درخواست و در آخر قیمتی که فکرش رو نمی تونین بکنین. بیت کوین خیلی راحت می تونه بسیار مهم باشه که حتی همه میلیونرها هم نمی تونن از اون یه واحد داشته باشن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

سرمایه گذاری

پاسخ دهید