آیا کاشت موهای ابرو ممکن است؟

آیا کاشت موهای ابرو ممکن است؟

کار اصلی ابرو اینه که از چشما در مقابل جریان رو به پایین عرق و یا هرگونه مایعات دیگه از پیشونی و هم تابش نور آفتاب مواظبت به عمل آورد. از دست دادن ابروها باعث استرس شدید شخص شده و معمولاً فرد مورد نظر در ظرف مدت کوتاهی واسه درمانای دارویی و یا کاشت مو به دکتر مراجعه می کنه.

 

فاز رشد فعال موهای ابرو کوتاه بوده و بنابر این این موها خیلی بلند نشده و رشد زیادی ندارن. کوتاه بودن این فاز هم اینکه باعث می شه که در صورت هرگونه آسیب به موهای ابرو مدتا طول بکشه تا صدمات وارده جبران شده و موها دوبارهً رشد کنن یعنی توانایی بازسازی موهای ابرو به صورت طبیعی ضعیف تر و کندتر از موهای سره.

از دست رفتن موهای ابرو می تونه علل مختلفی داشته باشه :

۱- آسیب به ابرو از راه ضربه مانند تصادف رانندگی، سوختگی، مواد شیمیایی، برق گرفتگی و چیزای دیگه ای به جز اینا
۲- امراض موضعی پوست مثل مریضی لوپوس پوستی و آلوپسی آره آتا
۳- نبود رویش ابرو به صورت مادرزادی
۴- اصلاح کردن ابرو در خانوما

بیشتر خانوما ابروهایشان رو ورداشته و به اصطلاح اونا رو اصلاح (مرتب) می کنن تا ظاهر آراسته و خوبی داشته باشه. به دلیل کند بودن رشد موهای ابرو و ضعیف بودن توانایی بازسازی اونا، اصلاح کردن تکراری ابروها در درازمدت موجب آسیب رسیدن به ریشه موهای ظریف ابرو شده و باعث می شه که ابروها اول نازک و کم پشت شده و در آخر به طور دائم از دست برن.

واقعا شایع ترین دلیل مراجعه خانوما واسه کاشت ابرو همین مسئله س. کار اشتباه دیگری هم که آرایشگرها انجام میدن اینه که ابروهای دختران جوون رو می تراشند تا واسه ایشون یه ابروی دیگه برابر ذوق و سلیقه فرد نقاشی کنن. این کار اگر خیلی وقتا انجام شه موجب مشکل در رشد موهای ابرو و نازک شدن و کم پشتی اون می شه.

۵- تریکوتیلومانیا یا کندن ابروها به دلیل مریضی روانی مانند وسواس و یا عادت به کندن اونا
۶- درمان بیماریای دیگه مثل اشعه درمانی، شیمی درمانی و برداشت تومور ابرو با جراحی
۷- بیماریای عمومی بدن مثل مشکلات هورمونی

در اول باید کلیه علل احتمالی از دست رفتن ابروها مورد بررسی قرارگرفته و در صورت امکان تحت درمان قرار گیرند، چون در صورت نبود کنترل این دسته از دلیلای ریزش ابرو حتی با کاشت ابرو هم احتمال ریزش دوباره موهای کاشته شده هست.

در صورت وجود تریکوتیلومانیا کاشت ابرو فایده ای نداشته و باید اول فرد به روانپزشک معرفی شه و پس از درمان اون در صورت نیاز مبادرت به کاشت ابرو کرد.

بعضی وقتا فرد دارای ابروی طبیعی بوده ولی از طرح اون خوشش نمیاد و مثلاً می خواد اون رو بالاتر بیاره و یا قوس ابروی خود رو بیشتر کنه و بعضی وقتا هم ابروی فرد به صورت طبیعی باریک و نازکه و می خواد اون رو کلفت ترکند.

در هر دوی این حالات با در نظر گرفتن محدودیتایی که الان در فوت وفن و روش انجام کاشت ابرو هست، کاشت ابرو کارساز نبوده و صلاح در انجام اون نیس. یعنی کاشت ابرو واسه زیبایی کاربردی نداشته و بهتره که انجام نشه.

کلا بهترین کاندید کاشت ابرو کسیه که یا اصلاً ابرو نداشته باشه و یا اینکه یه تیکه از ابرویش رو به دلیل جراحت و آسیب رسیدن به موهای ابرو به طور کاملً از دست داده و می خواد کاشت ابرو در همون محل ابروی قبلی اش انجام شه.

بیشترً خانمایی که تموم یا یه تیکه از ابروی خود رو ازدست دادن اول به تاتو (خالکوبی) روی میارن. در مورد این افراد ممکنه در آینده دو وضعیت پیش بیاد:

الف) فرد از تاتوی انجام شده (از نظر رنگ، طرح و مشخصات دیگه) راضیه ولی قصد کاشت ابرو روی تاتو رو داره.
ب) شخص از تاتوی انجام شده راضی نبوده (به هر دلیل) و تمایل داره که اول اون رو پاک کنه و بعد در همون محل و یا محل دیگه کاشت ابرو انجام بده.

در مورد (الف) توجه به این نکته مهمه که موهای کاشته شده در محل کاشته شده به هرحال مانند یه ابروی طبیعی تراکم ندارن و فاصله بین اونا بیشتر از موهای طبیعی ابروه بنابر این ابروی کاشته شده تا حدی خالی به نظر میاد و واسه پرکردن ظاهری این خالی بودن به کار گیری تاتو منطقی به نظر می رسه. یعنی اگه فردی که می خواد واسه جبران مشکل ابرویش کاشت ابرو انجام بده، قبل از کاشت ابرو محل مورد نظر رو تاتو کنه یافته های حاصله نسبت به وقتی که کاشت ابرو بدون تاتو صورت پذیرد، بسیار بهتر هستش. پس در مورد (الف) مشکل خاصی وجود نداره.

در مورد (ب) توجه به مسائل و مشکلات زیادی که بر سر راه پاک کردن تاتو هست (اکثراً نمیشه تاتو رو به طور کاملً پاک کرد و ته رنگ اون در محل باقی می مونه)، بنابر این بهتره که اول اینکهً در اول در مورد انجام تاتو دقت کافی دید شده تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شه و دوم اینکهً حالا که تاتو انجام شده وسواس به خرج نداده و حدالامکان با تاتوی فعلی کنار اومده و اگه مایل به کاشت ابرو هستن این کار رو در همون محل تاتو بکنن.

بازنشر زیبایی چشم سیمرغ

دیدگاهتان را بنویسید