آیا می‌توان از بازاریابی پیامکی در هرجایی استفاده کرد؟

sms-mamrketing-worlds

به گزارش آلامتو به نقل از پیام افراز ؛ سی سال پیش، اگه میخواستین یه تماس تلفنی برقرار کنین باید به دنبال یه باجۀ تلفن می گشتید. در اون زمان هنوز کلمۀ اس ام اس به گوش هیچکی نرسیده بود و این ایده که یه دستگاه کوچیک در دستان شما بتونه قدرت محاسبۀ بیشتری از موشک آپولو ۱۱ که به کرۀ ماه رفت داشته باشه، به ذهن هیچکی خطور نمی کرد.

امروزه ما دستگاه هایی داریم که ترابایتا داده رو در خود ذخیره کردن، فیبرهای نوری که اطلاعات رو در ثانیه منتقل می کنن و یه شبکۀ جهانی که تموم ما رو در لحظه به هم وصل کرده. و اگه تموم اینا واسه منفجر شدن ذهن شما کافی نیس، در ادامه حقایقی عجیب (ولی واقعی) رو می خونید در مورد گوشیای همراه و کسائی که از اونا استفاده می کنن – من و شما…

  • تعداد گوشیای هوشمندی که در هر دقیقه فعال می شن سه برابر تعداد نوزادانیه که به دنیا میان. پس ممکنه که شما بچه نداشته باشین، اما به احتمال زیاد یه گوشی هوشمند دارین.
  • در بین ۷ میلیارد آدم روی زمین ۴٫۸ میلیارد از اونا گوشی موبایل دارن. این در حالیه که تنها ۴٫۲ میلیارد نفر دارای مسواک هستن. پس شاید مسخره نباشه اگه بگیم احتمال اینکه در اینترنت درباره بهداشت دهن بخونیم بیشتر از اینه که در خونه مسواک بزنیم.
  • تعداد کاربران اینترنت در کشور چین بیشتر از تعداد این کاربران در هر کشور دیگه ایه. در اوایل سال ۲۰۱۲ نزدیک به ۴۵۰ میلیون چینی از راه گوشی همراه خود به شبکۀ جهانی دسترسی داشتن. این یعنی تعداد کاربران اینترنتِ موبایل در چین بیشتر از جمعیت بزرگ ترین کشور جهان سومه.
  • تا سال ۲۰۱۵، به ازای هر فرد روی کرۀ زمین یه گوشی موبایل هم هست. این به اون معنی نیس که همه یه گوشی همراه دارن – این دستگاه بازم یه رویای دور واسه خیلی از ساکنان کشورای فقیر دنیا هستش. اما تعداد گوشیای همراه به تعداد آدمای روی کرۀ زمین می رسه.
  • در سال ۲۰۰۹، کاربران گوشی موبایل در آمریکا روزانه نزدیک به ۴٫۱ میلیارد اس ام اس ارسال می کردن. این یعنی هر فرد در آمریکا ۱۷ اس ام اس در روز ارسال می کرده.
  • اس ام اس می تونه زندگی آدما رو هم نجات بده. در سال ۲۰۰۸، یه جراح به نام دیوید نات (David Nott) به زور باید یه عمل جراحی حیاتی بروی یه مریض زخمی می کرد. بخش باحال داستان اینجاس که در طول عمل، اون با همکار خود یه رابطه پیامکی داشت و یه راهنمای قدم به قدمی در مورد چگونگی عمل رو دریافت می کرد. بله! به کمک اس ام اس، زندگی این مریض نجات یافت. و این تنها یه نمونۀ ساده از اهمیت حیاتی اس ام اس در موقعیتای مرگ و زندگی بود.
  • براساس یه تحقیق انجام شده در دانشگاه کوئینزلند (Queensland) فرستادن اس ام اس می تونه به اندازۀ سیگار اعتیادآور باشه. البته اس ام اس مطمئنا به اندازۀ سیگار واسه سلامتی ما مضر نیس.
  • اس ام اس می تونه به سیاست مداران کمک کنه با رای دهندگان رابطه داشته باشن. در سال ۲۰۰۴، تونی بلیر (Tony Blair) اولین کسی بود که از اس ام اس واسه جواب مستقیم به سوالات مردم استفاده کرد.
  • دارندگان گوشی موبایل در طول روز نزدیک به ۱۵۰ بار گوشی خود رو چک می کنن. این شاید تائیدی باشه بر نکتۀ هفتم: اس ام اس می تونه معتاد کننده باشه. براساس آمار شرکت نیلسون (Nielsen)، زنان بزرگترین معتادان اس ام اس هستن و در طول ماه میانگین ۷۱۶ اس ام اس می فرستند. این در حالیه که میانگین ارسال مردان در ماه ۵۵۵ اس ام اس هستش.
  • جستجو با گوشی موبایل در ۲ سال گذشته ۵۰۰% بالا رفته و پیش بینی شده که در سالای اینده حتی با یه شتاب بیشتر رشد پیدا می کنه. پس در آینده گوشی موبایل یکی از مهمترین رسانه های بازاریابی هستش.

تموم حقایق گفته شده نشون دهندۀ پتانسیل بالای اس ام اس و کاربرد اون در دسترسی به مشتریان هستن. با این وجود میشه گفت اس ام اس مطمئنا یکی از بهترین راه ها واسه بازاریابیه. اگه شمام نظری در این رابطه دارین، اونو با ما در میان بذارین.

اصول بازاریابی و فروش موفق

هزینه جذب یه مشتری جدید چقدره؟

بازاریابی پیامکی

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *