آیا لبنیات باعث جوش صورت میشود؟

Milk

واسه هرکسی یه کابوسه و روش های نابود کردن اون میتونه در شرایط اضطراری بسیار به درد بخور باشن اما به چه دلیل قبل از ایجاد جوش صورت از عوامل ایجاد اون پیشگیری نمیکنید؟

به گزارش آلامتو و به نقل از فیتامین؛ یکی بزرگترین بخش بدن پوست است. با در نظر گرفتن این موضوع خیلی راحت میشه برنامه غذایی که واسه قلب و مغز خوبه رو به افزایش سلامت پوست هم رابطه داد. توتای پر از آنتی اکسیدان، سبزیجات چلیپایی، اسید چربای امگا۳، و غذاهایی با شاخص گلیسمی پایین می تونن دلیل پوستی براق و نورانی شن. اما در مورد لبنیات چیجوری؟

بعضی وقتا دلیل بروز مشکلاتی واسه سیستم گوارش بدن می شن، اما واسه سلامت استخوانا به درد بخور هستن. علم درباره لبنیات و پوست چه نظری داره ؟

شکلات و غذاهای چرب از دشمنان قدیمی پوست و عامل بروز جوش هستن. تازگیا شیر و گلوتن از عاملان اصلی جوش و جوش شناخته شدن.تحقیقات آکادمی آمریکایی پوست نشون داده لبنیات می تونن روی جوش تاثیر بزاره. محققان از ۲۰۰ نفر در سنین ۱۴ تا ۱۹ سال درباره برنامه غذایی شون سوال پرسیدن، و مشخص شد آدمایی که مشکل جوش دارن در مقایسه با کسائی که مشکلی ندارن بیشتر شیره های کم چرب و بدون چربی مصرف کردن. اما این بررسیا رابطه ای بین جوش و شیر پرچرب یا لبنیات کامل پیدا نکرد.

این نتیجه گیری همگام با تحقیقات قبلیه، اما محققان اقرار کردن عواملی مانند این همیشه برابر عمل نمی کنن.

شیر پرچرب واسه جلوگیری از جوش بهتر از کم چربه؟

چربی شیر هم شامل چربیای اشباع شده، و دیگه اسید چربا رو هم داره که باعث بهبود سوخت و ساز سالم و کاهش مقاومت به انسولین می شه. چربی لبنیات اسید چربای چندگانه هم داره که به سوخت و ساز کمک می کنن، اما واسه کنترل جوش، این سطح انسولینه که اهمیت داره. احتمال بر اینه که وقتی مقدار انسولین بالا میره، غدد چرب تحریک می شن، و جوش به وجود میارن. اگه شیر پرچرب جلوی این افزایش رو بگیره، پس کمتر جوش میزنیم.

پس این سوال پیش میاد که باید مصرف شیر کم چرب رو کمتر مصرف کنیم ؟

اگه درگیر جوش هستین، پیشنهاد نمی شه که یه غذا رو به کلی خط بزنین، بهتره اول با متخصص پوست صحبت کنین.

مشکلات عادی پوستی + راه درمان

آکوتان چیه؟ واسه درمان جوش خوبه؟

جوش جوش صورت زیبایی پوست فیتامین لبنیات

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *