آیا لباس زیر را قبل از پوشیدن آن باید بشویم؟

آیا لباس زیر را قبل از پوشیدن آن باید بشویم؟

women

از یه دانشمند سوال کنین که لباس زیر زنونه رو قبل از پوشیدن باید شست ؟

دانشمند: فیلیپ .ام تایرنو دکترای میکروبیولوژی و استاد تموم دانشگاه پزشکی نیویورک.

جواب: دریک کلمه بله در سه کلمه بله بله بله

خانمها در خرید لباسهای زیر منحصر به فرد هستن یعنی لباس زیر رو قبل از خریدن اون امتحان می کنن. پس لباس زیری که شما می خرید شاید قبلا چند نفر دیگه اون رو پوشیده ان. سیاست هیچ فروشنده ای نمی تونه شما رو مطمئن کنه که لباسهای زیر قبلا امتحان نشده باشن. حتی اگه اون لباس زیر رو کسی نپوشیده باشه مطمئنا صدها نفر اون رو دست به دست کردن. کارگران کارخانه ای که اون رو تولید و بسته بندی کردن. مغازه دارنی که اونا رو خریده ان. خریدارائی که به اونا دست زده ان اما اونا رو نخریده ان. میکروبها همراه آدم منتقل می شن مانند استافیلوکوکوس،MRSA، و نوروویروس. این میکروبها تا دو روز بعد از خوب شدن مریض از اسهال و استفراق در بدن اون باقی می مانند. یعنی وقتی که شخص احساس سلامتی کرده و به خرید میره. این میکروبها می تونن در هر جایی روی پارچه های نخی بین چند روز تا یه ماه زنده بمونن.

واسه پاک کردن و پاک کردن هزاران ماده شیمیایی به کار رفته در تولید لباسهای زیر لازمه که اونا رو قبل از پوشیدن بشورید. پنبه خام در مزرعه علیه شکل های جور واجور آفتها سم پاشی می شه که این مواد وارد بافت پنبه می شن بعد واسه تولید پارچه های مصنوعی پنبه با نایلون و پلی استر که خود از هزاران ماده شیمیایی درست شدن ترکیب می شه. بعد از درست شدن پارچه به اون مواد ضد قارچ میزنن تا در زمان حمل و نقل قارچ روی اونا رشد نکنه. واسه رنگ آمیزی هم از مواد شیمیایی استفاده می کنن. واسه نرم کردن اونا هم از مواد شیمیایی متفاوتی استفاده می شه. همه این مواد می تونن باعث خارش یا حساسیت در اندام تناسلی شه. این مواد شیمیایی باعث خارش و باقی موندن رطوبت در اون ناحیه شده و در آخر موجب مریضی خارش آنی می شه.

پس شستشو خوب لباسهای زیر می تونه همه این مواد شیمیایی رو از لباسهای زیر بزداید و شما می تونین با خیال راحت اونا رو بپوشید.

زنان

پاسخ دهید