آیا شما به آرایش نیاز دارید؟

آیا شما به آرایش نیاز دارید؟

makeup-free

اگه حتی یه درصد به دنبال بهانهایی واسه آرایش نکردن هستین با ما همراه شید تا ۵ دلیل عالی که شما به آرایش نیاز ندارین رو بازگو کنیم:

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ از وقتی که میتونم به یاد بیارم، مادرم از طرفداران سبک زندگی بیشتر بدون آرایش بود. بزرگ شدن در هندوستان، بدین معنا بود که اون در سنین جوونی هیچوقت تشویق نمی شد و بیشتر اجازه نداشت که آرایش کنه. عوضش، روش درست مراقبت از پوست (چگونگی مراقبت از پوست در برابر خورشید و جلوگیری از پیری به طور طبیعی) رو به اون یاد دادن.

همونطور که می تونین تصور کنین، وقتی که شروع به امتحان کردن آرایش کردم، اون مقدار خیلی از علم خود رو رو با من درمیون گذاشت. در حالی که همه دوستان من با صورتایی پر از رژگونه و ریمل ظاهر می شدن، من اجازه نداشتم از راه اونا پیروی کنم. من به مادرم التماس می کردم که به من اجازه بده از رژ لبای روشن یا هرچیز براق دیگری استفاده کنم. اما اون همیشه می گفت: «تو به آرایش احتیاجی نداری، تو بدون اونم قشنگتر هستی» هم اینکه به من می گفت که خوب نیس همیشه به صورتم سرخاب بمالم و بعد اون همه آرایش رو با مالش پوستم پاک کنم.

در حالیکه حالا میتونم از نصیحتش تشکر کنم، اما من خیلی از سالای نوجوونی ام رو با سرکشی و آرایش کردن تا اندازه ای که از نظر فیزیکی ممکن بود، سپری کردم. حالا در دهه ۳۰ زندگی ام، به راستی یاد گرفتیم پوستی که دارم رو قبول کنم و علم مادرم رو با تموم دوستانم در میان می ذارم.

من مراقبم که تا حد ممکن، بدون آرایش باشم. اینکار به درستی ظاهر پوست منو عوض کرد، چون به اون اجازه نفس کشیدن میدم. میفهمم که پوستم هر بار، تمیزتر و شفاف تر به نظر می رسه. در این مطلب ۵ دلیل کلی میگم که به چه دلیل عاشق آرایش نکردن هستم.

۱. این کار به درمون جوشا به طور طبیعی کمک می کنه

پوش,ندن جوشها با کانسیلر، همیشه یه عکس العمل سریع احساسیه چون به نمایش گذاردن جوشا، حالت خوشی نداره. اما وقتی که من به پوستم واسه درمون پیدا کردن، زمان میدم، تاثیر مثبتی داره و بعضی وقتا حتی به مراحل خوب شدن سریعتر می کنه.

۲. باعث صرفه جویی در زمان می شه

از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ای که صرف به کار گیری لوازم درون کیف آرایشتان می کنین، صرفنظر کرده و اون رو به انجام کاری اختصاص بدید که هیچوقت فرصت انجامش رو ندارین، مانند مدیتیشن، رفتن از یه راه خوش منظره به محل کار یا نوشتن اهدافتون در دفتر وقایع روزانه. تموم اینا می تونن باعث ایجاد یه طرز فکر سالم تر شن و استرس (یه دلیل دیگه جوش زدن) رو کم کنن.

۳. کثیف کاریای آرایشی رو کم می کنه

نمی تونم به شما بگم که تا حالا چندین بار بخاطر یه کثیف کاری آرایشی، شرمنده شده ام. مالیده شدن رژ لب روی دندانا، پخش شدن خط چشم و… همه اینا واسه من اتفاق افتادن. آرایش نکردن بدین معناست که مجبور نیستین خودتون رو واسه پیدا کردن هرگونه خرابکاری، مرتبا چک کنین. این عالیه!

۴. این کار به مرطوب نگه داشتن پوست کمک می کنه

خیلی از فونداسیونا و پودرها، رطوبت پوست منو از بین می برن و تمیز کردن تموم اون اجناس از روی پوستم در هر روز، باعث می شه پوستم کشیده شه. اصلا باحال نیس!

۵. از جوشای بعدی جلوگیری می کنه

جوشا معمولا بخاطر بسته شدن منافذ آلوده پوست به وجود میان و به کار گیری فونداسیونهای سنگین، قلم موهای آرایشی کثیف و دست زدن همیشگی به صورتم، باعث شدید شدن اون در صورتم می شد. من عاشق اون هستم که با آرایش نکردن به پوستم اجازه دهم که دوباره، هوای تازه رو احساس کنه و فهمیدم که صورتم خیلی وقتا کمتری، جوش می زنه.

پس دفعه دیگری که واسه خارج شدن از خونه آماده میشین و بطور خودکار شروع به آرایش می کنین، یه لحظه وقت بذارین و در آینه به خودتون نگاه کنین تا ببینین که واقعا به اون نیاز دارین! پوست شما بدون آرایش، چقدر متفاوت به نظر می رسه؟ می تونین پوستی که دارین رو قبول کنین؟ من شما رو به مقابله می خوام تا به عنوان یه آزمایش واسه تغذیه پوستتون و افزایش اعتماد به نفس خود، آرایش نکردن رو امتحان کنین. ممکنه تعجب کنین که چقدر احساس قدرت می کنین.

چیجوری در پیری هم جوون به نظر برسیم؟

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

مجله تناسب اندام

دیدگاهتان را بنویسید