آیا شستن دست با مایع ظرفشویی خطرناک است؟

Dishwashing liquid

شستن دست با مایع ظرفشویی بسیار عادی تر از اون هستش که فکرش رو بکنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛ وقتی که در نزدیک سینک آشپزخانه هستین و پیاز خرد کردین یا صورت نوزاد خود رو پاک کرده و احتیاج به شستن دستا دارین، شاید می خواین با همون مایع ظرفشویی که واسه شستن ظرفا ازش استفاده می کنین این کار رو انجام بدین.

اینجور روندی این سئوال رو مطرح می کنه که شستن دستا با مایع ظرفشویی کار درستیه؟ یا اینکه بهتره از صابون یا مایع مخصوص شستن دستا استفاده شه؟

چیزی که در ادامه بدون پرداخته شده یافته های تحقیقات دکتر «کلی پانانتونیو» از کارشناسان پوست دانشگاه نیویورکه.

اینکه صابونی تبلیغ شده باشه نمی تونه دلیل محکمی واسه استفاده واسه دستها باشه. اما خبر خوب اینه که مایع ظرفشویی معمولی می تونه خیلی از باکتریا رو نابود کنه.

با این حال اگه و اماهایی در این رابطه وجود دارن:

دکتر «کلی پانانتونیو» میگه، برچسبای روی این مایعای ظرفشویی رو بخونین و نوع ملایم تر اونو جفت و جور کنین که مانع خشکی دستا می شن.

اگه پوست تون خشکه و یا گرفتار به اگزما هستین، بهتره در این مورد احتیاط بیشتری کنین و انواعی که واسه چربی پوست مناسب تر هستن رو بخرین.

این رو هم در نظر داشته باشین حتی اگه روی این مایعا درج شده باشه که واسه پوست بدون آسیب هستن و می تونه باکتریا رو نابود کنه، بدین معنا نیس که می تونه واسه شستشوی بدن هم به کار برده شه.

دکتر «کلی پانانتونیو» تاکید می کنه وقتی که از صابونای مخصوص دست استفاده می کنین، پیشنهاد می شه که از شکلای جور واجور آنتی باکتریایی اون خریداری و استفاده کنین.

ایشون میگه: “بعضی از مواد شیمیایی سمی ممکنه در این صابونا وجود داشته باشن و می تونن واسه پوست زیان داشته باشن. نکته دوم در رابطه اینه که وجود مقدار متعادل باکتری روی پوست خوبه و باید این تعادل در به کار گیری شویندهای دست حفظ شه.”

دکتر «کلی پانانتونیو» واسه پوستای خشک و مبتلایان به اگزما، Vanicream Cleansing Bar و واسه تمیز کردن پوست Cetaphil رو پیشنهاد میده.

دانستنیایی درباره خواب دیدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

دانستنی ما