آیا ذرت بو داده با مایکروویو سالم است؟

آیا ذرت بو داده با مایکروویو سالم است؟

microwave popcorn lung disease,ذرت بوداده با مایکروویو

به کار گیری مایکروویو در آشپزخانه های امروزی خیلی بیشتر از پیش رواج پیدا کرده و چی بهتر از یه کاسه ذرت بو داده میتونه کاربرد لذت بخش مایکروویو رو به ما یادآوری کنه؟

به گزارش آلامتو و به نقل از آی بانو؛ ممکنه خبرهایی تازگیا در مورد رابطه پاپکورن های مایکروویو با مشکلات ریوی شنیده باشین، اما واقعا اینطوره ؟

بعد از یه مطالعه که اعلام کرده طعم دهنده کره مصنوعی شامل همون مواد شیمیایی بد به عنوان طعم دهنده سیگارهای الکترونیکی هستن، تیترخبرها ادعا کردن که پاپکرون های مایکروویوی به اندازه کشیدن سیگار الکترونیکی واسه شما بده. اما درواقع اینطور نیس.

درادامه اون چیزی که باید درمورد مطالعه منتشر شده در مجله ی تصاویر سلامت محیط زیست رو بدونین آورده شده: محققان به این نتیجه رسیدن که حدود ۷۵% سیگارهای الکترونیکی طعم دار شامل دیاکتیل، یه طعم دهندی شیمیایی مربوط به مریضی تنفسی شدید می شن.

ماده شیمیایی مشابه هم اینکه در بعضی طعم دهنده های پاپکورن کره ای مصنوعی هست. دیاکتیل به برونشیولیت انسدادی (با نام مستعار “ریه پاپ کورنی”) رابطه داره، یه مریضی ریوی که التهاب و زخم در راه جریان هوای ریه اتفاق می افتد. افراد با برونشیولیت انسدادی معمولا از تنگی نفس و سرفه ی خشک رنج می برند.

” ریه پاپ کورنی ” نام خود رو از کارگران سابقی که در کارخانه ی پاپکورن مایکروویو در میسوری که گرفتار به مریضی شدن گرفت. طبق مرکز پیشگیری و کنترل مریضی، خیلی از افراد گرفتار به مریضی امتیازات کمی از درمان های پزشکی دریافتی بردن، اما سرفه های اون ها بعد از اینکه دیگه درمعرض بخارهای دیاکتیل قرار نگرفتند بهتر شد یا ازبین رفت.

منطقیه آدمایی که دائم در برابر بخارها قرار می گیرند (مانند کارگران کارخانه پاپکورن مایکروویوی) احتمال بیشتری داره که به مریضی گرفتار شن. اما براساس گزارش نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۷، دست کم یه مرد از راه خوردن مقدار خیلی خیلی از پاپکورن مایکروویوی به اون گرفتار شد.

و حالا رابطه سیگار الکترونیک. اونه… این چیزیه که ما باید درموردش نگران باشیم؟

سسیل رُز، کارشناس برونشیولیت انسدادی، استاد پزشکی در بهداشت ملی یهودی می گوید که، مطمئنا اگه عادت به خوردن پاپکورن مایکروویوی دارین نباید نگران شید. اون توضیح می دهد که: “خوردن پاپکورن ماکروویوی با طعم کره ای دلیل مریضی ریوی شناخته نشده.

استنشاق بخارهای شامل دیاکتیل و بقیه طعم دهنده های کره ای موجب مریض ریوی می شه.” اون اشاره می کنه مرد گرفتار به پاپکورن ریوی از پاپکورن های مایکروفری به طور منظم وقتی که بسته ی تازه پاپکورن رو باز می کرد بو اون رو استنشاق می کرد، اون چیزی که شاید موجب مریضی اون شد. اما، اون می گوید، بیشتر ما معمولا بخارهای پاپکورن رو مانند اون چیزی که اون مرد بیشتر می کرد استشمام نمی کنیم.

رز می گوید که اطلاعات علمی بسیاری که بتونه ایمن ترین روش واسه آماده سازی و خوردن پاپکورن مایکروویوی رو به ما بگه وجود نداره، اما اون چند پیشنهاد داره:” واسه ایمنی بیشتر، از تنفس عمیق بخارات وقتی که بسته ی پخته شده اول باز می شه، دوری کنین.” و وقتی که به اون دچار شدید، به احتمال زیاد می خواهید از سیگارهای الکترونیکی هم دوری کنین.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

آی بانو ذرت

دیدگاهتان را بنویسید