آیا تلفن همراه سرطان زا است ؟

به کار گیری گوشی موبایل سرطان زا هستش

مرکز تحقیقات سرطان وابسته به سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه اعلام کرد به کار گیری گوشی موبایل رو شاید باید واسه آدم سرطان زا به حساب آورد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، جاناتان سامیت ، رئیس این گروه تحقیقاتی اعلام کرد اسناد و مدارکی که در این مورد وجود دارن، به اندازه کافی معتبر هستن که قرار گرفتن به کار گیری گوشی موبایل رو در طبقه بندی سطح دو بی (۲b)، که یکی از پنج سطح طبقه بندی واسه اجناس شاید سرطان زا واسه انسانه، توجیه کنن.

سامیت در آخر نشستی هشت روزه در شهر لیون فرانسه که در اون حدود سی کارشناس از چارده کشور زیر نظر مرکز بین المللی تحقیقات سرطان شرکت کرده بودن، این مطلب رو اعلام کرد.

سامیت در کنفرانسی تلفنی اعلام کرد “گروه تحقیق این طبقه بندی رو براساس تحقیقات مربوط به بررسی بیماریای همه گیر اعمال کرده و این تحقیقات خطر بالای گلیوم (gliome) رو که یه جور سرطان مغز مربوط به به کار گیری تلفن بی سیمه، نشون دادن.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لیون، سامیت در ادامه اضافه کرد “این طبقه بندی به این معنیه که گوشی موبایل ممکنه خطرناک باشه، پس ما باید از نزدیک رابطه بین گوشی موبایل و خطر سرطان رو بررسی کنیم.”

منبع: iribnews.ir

جمع آوری: آلامتو

 

۱۰ نشونه خاموش لوسمی (سرطان خون) که نباید ندیده گرفته شن

نشونه های سرطان ریه

بازنشر سرطان

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *