آیا اینترنت ۳G به ایرانسل و همراه اول خواهد رسید؟

از وقتی که صحبت از حضور یه اپراتور نوظهور با سرویس دهی انحصاری با نام رایتل شد، خیلی از مردم و کاربرانی که به دنبال خدمات و سرویس های پیشرفته بودن، ذوق زده شده و فکر کردن در زمان بسیار کوتاهی سرویس هایی رو دریافت می کنن که مدت هاست در انتظار اون ها هستن.

اما از اون جا که واسه هر کاری نیاز به یه برنامه ریزی دقیقه، بدیش اینه حساب و کتاب های این اپراتور درست از آب درنیامد و رایتل با مشکلات بسیاری این وسط مواجه شد و همین ماجرا باعث شد که نتونه به موقع به سرویس دهی مورد نظرش بپردازه. البته حق انحصار این اپراتور دوباره هم تمدید شد و این بار که به پایان این حق انحصار نزدیک می شیم، باید دید که در این رابطه چه تصمیمی بوسیله مسئولان گرفته می شه و دوباره این فرصت انحصاری بودن به رایتل داده می شه یا این که اجازه به اپراتورهای دیگه هم داده می شه تا در این مورد خودی نشون بدن.

اگه بخوایم این موضوع رو بررسی کنیم باید گفت که از یه طرف خیلی خوبه که به اپراتورهای دیگه هم این اجازه داده شه تا خدمات نسل سوم شبکه گوشی موبایل رو به کاربران شـان ارائه کننـد. چون اپراتورهایی مانند ایرانسل یا همراه اول مدت زمان طولانی اسـت که در انتظار ایـن فرصـت هستن و با به دست آوردن این اجازه، سرویس های بسیار با کیفیتی رو به کاربران یا مشتـرکان شون ارائه میدن؛ همین ماجرا دلیل می شه که یه رقابت نزدیک میـان اپراتورها بر سر ارائه این دسته از سرویس ها و خدمات به وجود بیاد و به دلیـل پیروز شدن در این رقابت، کیفیت کارشون رو بالاتر برده و تلاش در سرویس دهی با هزینـه مناسب تری داشته باشن تا کاربران بیشتری رو به سمت خود جلب کنن.

اما از طرفی از بین رفتن انحصاری بودن این امتیاز می تونه به شکل محسوسی به ضرر اپراتوری مانند رایتل تموم شه.

چون تعداد مشترکان این اپراتور خیلی کم تر از اپراتورهای دیگه س و انگار این خطر واسه اون احساس می شه که با وارد شدن رقبای دیگری مثل ایرانسل یا همراه اول، رایتل به صورت کلی همین تعداد محدود مشتری خود رو هم از دست داده و کلا از دور رقابت خارج شه.

تمامـی این مسائل در کنار هم تصمیم گیری در این رابطه رو خیلی سخت می کنه. در آخـرین خبرها اعلام شده که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درصدده تا با پایان پیدا کردن دوره انحصار رایتل در شهریور ماه سال ۹۳ برخلاف اعتراض این اپراتور به عملیاتی نشدن شرایط کامل دوره انحصار، مجوزهای جدید رو به اپراتورهای دیگه ارائه دهد.

از نظر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، طبق اون چه در پروانه رایتل بوده، همکاری لازم در مورد افزایش دوره انحصار این اپراتور انجام شده و حالا باید این حق رو واسه اپراتورهای دیگه هم قائل شد تا بتونن خدمات نسل سوم ارائه کنن.

اون در جواب به انتقاد رایتل در مورد قطع بودن تماس تصویری در دوره انحصار این اپراتور و درخواست اون بر ضرورت افزایش دوره انحصار، گفته که با رایتل طبق قانون رفتار می شه و الان کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خواسته های این اپراتور رو بررسی می کنه و هر تصمیمی بوسیله این کمیسیون گرفته شه در آخر عملی می شه.

اما مطمئنا ورود اپراتورهای دیگه به این ماجرا، مردم رو بسیار هیجان زده می کنه.

عرضه تموم خدمات در فروشگاه های رایتل

پوشش رایتل به ۴۰۰ شهر رسید

ایرانسل باشگاه خبرنگاران رایتل همراه اول

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *