آیا امیر نوری واقعاً در فلوجه است؟

امیر نوری در فلوجه

امیر نوری به موازات حضورش در تلویزیون در فیلمای سینمایی هم به اجرای نقشای مکملی می پرداخت که نیاز به اندازه ای نمک و شیطنت تیپیکال داشتن. از «بدون توضیح» تا «خوش رکاب» و از «موج و صخره» تا «معراجیا» که نوری در اونا بدون فرق محسوس مشغول اجرای همون کاراکتر و نقش همیشگی بود. فردی تپل با طنزی بانمک که رفتارها و گفتارش، لبخند رو مهمون مخاطبان می کنه. کارگردانانی که جنس کار اونو می شناسن هم تلاش می کنن با واداشتنش در راه بداهه گویی لحظات مفرحی رو واسه اثرشون بوجود بیارن.

به گزارش آلامتو به نقل از روزنامه صبح نو؛ همین شمایل تیپیکاله که باعث می شه وقتی امیر نوری وارد سینما می شه و حتی در تجربه ای مانند «دایره زنگی» که توجه منتقدان رو تحریک می کنه، چیزی اون طرف همون تصویر تیپیکال نداره.

شوخی یا جدی؟

فلوجه شهری تاریخیه در استان انبار عراق در ۶۹ کیلومتری غرب بغداد و در کرانه رود فرات که در ماه های گذشته، اسمش به دلیل درگیریای سنگین با تروریستای تکفیری و نیروهای داعش بر سر زبونا افتاده.

هرچند ارتش عراق و نیروهای مردمی، این شهر رو محاصره کرده و خیابون به خیابون مشغول پاکسازی اون هستن اما با این حال، آزادسازی کامل اون به کندی پیش میره.

اولین خبر حضور امیر نوری در فلوجه وقتی منتشر شد که اون تصویری از خودشو در صفحه اینستاگرامش قرار داد و در حالی که در کنار پلی وایس تاده بود نقل کرد که این پل تا چند روز قبل تحت تسلط نیروهای داعش بوده و اما حالا آزاد شده و به محل ماهیگیری بچه های مسلمون مدافع حرم شده.

نوری در این متن این عبارت رو هم ذکر کره که «اگه شهید شدیم نگید پول گرفتن رفتن»؛ جمله ای که در نوشتن اون مثل همیشه یکم از اون نمک همیشگی نوری وجود داشت. همین موضوع هم باعث شد که بسیاری فکر کنن نوری بازم شوخی اش گرفته و شایدً این تصویر، حضور اون در پشت صحنه یکی از آثارش در فلوجهه.

همین گمانه زنی بود که باعث شد نوری چند روز بعد دوباره متنی اجتماعی منتشر کرده و بنویسه: «من نه به خاطر عراق، نه سوریه، نه پول، نه عکس، نه کار، نه مطرح کردن خودم، نه واسه سیاست، نه تبلیغات، نه یخچال، نه کولر نه… فقط به خاطر ایران و مردمم آمدم، آمدم که از طرف مردم به مدافعان خسته نباشین بگم و دستشونو ببوسم.»

تصویری که این بار به این متن ضمیمه شده بود، امیر نوری رو در کنار علی مشهدی، استندآپ کمدین حاضر در فصل قبل «خندوانه» نشون می داد. این بار شایعات بر این پایه شکل گرفت که نوری به همراه مشهدی به فلوجه رفته. در ادامه اما امیر نوری این شایعه رو منکر شد و در توضیح این تصویر نوشت: «اون عکس واسه این سفر نیس، واسه نمایشگاه کتاب غرفه مدافعان حرم بود و آقای مسعودی در این سفر نیستن.»

واقعاً در فلوجهه؟

امیر نوری تازگیاً یه فایل تصویری از حضور خودش در کنار ادوات زرهی مدافعان حرم رو هم منتشر کرده و بازم با لحنی که شوخی و جدی اش مشخص نیس نوشته: «درسته مدافع خوبی نبودم اما هافبک خوبی هستم. امروز یه توپ زدم ده کیلومتر اونورتر. همین الان از رئال مادرید پیشنهاد دارم.» همین لحن شوخ طبعانه این بازیگر بود که باز موجب شد دوباره این شایعه شکل بگیره که اون در حال امتداد دادن به یه بازی خبری و شوخی با مخاطبانشه. امیر نوری به مدافعان حرم پیوسته س؟ اون واقعاً در فلوجهه؟ اون در حال مقابله در خط مقدمه؟ امیر نوری در حال اجرای نقش در فیلمیه که داستانش با محوریت مدافعان حرم می گذره؟

کمی عقب تر از خط مقدم

پیگیریا حکایت از اون داره که امیر نوری نه در پشت صحنه یه فیلمه و نه واسه بازی در اثر سینمایی یا مستند به فلوجه رفته. اون فقط در این منطقه حضور یافته تا با حال و هوای زندگی رزمندگان مدافع حرم آشنا شه.

یکی از کارگردانان سینمای ایران که از دوستان نزدیک امیر نوریه با تایید حضور نوری در فلوجه گفت: «نوری شخصیتی ماجراجو داره و همین ماجراجویی اونو به فلوجه کشونده. امیر نوری الان در فلوجهه واین کار رو شخص خودش انجام داده و نه به شکل یه گروه فرهنگی یا سینمایی. اون کنجکاو بود بفهمه در پشت صحنه جنگ علیه داعش چه می گذره این شد که مدافعان حرم ملحق شد.

این کارگردان درباره موقعیت جغرافیایی محل حضور نوری بیان داشت: تا اونجا که من می دونم ایشون در خط مقدم نیس و فقط توپخانه و ادوات زرهی رو همراهی می کنه. مکانی که از نظر جغرافیایی در خط مقدم جنگ با تکفیریا نیس اما فاصله زیادی هم نداره.

اینا نقل قول یکی از نزدیکان نوریه واسه رو شدن تموم واقعیت باید صبر کرد تا چند روزی بگذره.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *