آیا الکل باعث چاقی میشود؟

drink-Alcohol-can-Overweight

از کلیه ی مضرات مصرف الکل هم بگذریم باز بحث زیاد شدن وزن و چاقی میتونه یه دلیل محکم واسه دوری از مشروبات الکلی باشه.

به گزارش آلامتو و به نقل از علم ورزش؛ محققان به این نتیجه رسیدن که نوشیدنی الکلی جرقه ی گرسنگی رو در مغز ایجاد می کنه (به مغز فرمون گرسنگی می دهد) و باعث افزایش اشتها و گرسنگی می شه. آزمایشی که روی موش ها انجام گرفته نشون داده که  الکل سیگنال های مغز رو فعال می کنه و به بدن فرمون می دهد تا غذای بیشتری بخوره.

محققان بریتانیایی که یافته های شون رو در مجله ی (پیوند با طبیعت) به چاپ رساندند می گن که شایدً در مورد آدم ها هم همینطوریه. پس دلیل می تونه همین باشه که بیشتر مردم بعد از کمی نوشیدن نوشیدنی الکلی بیشتر از قبل غذا می خورند . تیم مؤسسه فرانسیز کریک گفتن این یه زائده ی نورونیه تا اینکه یه عامل بازدارنده باشه.

الکل و چاقی عامل ۹۰ در صد از مرگ های  کبدیه و الکل در کبد بیماران چاق دو برابر سمیه.

نوشیدنی های الکلی اشتها آور

به مدت ۳ روز دوز بیشتری الکل به موش ها داده شد. چیزی در حدود ۱۸ واحد یا یه بطری و نیم نوشیدنی الکلی واسه هر کدوم. الکل باعث بالا رفتن کارکرد نورون هایی به نام ادنوزین فسفات می شه، این نورون ها وقتی بدن احساس گرسنگی می کنه، فعال می شن. موش ها هم زیادتر از اندازه نرمال و معلوم غدا خوردند.

محققان آزمایش رو تکرار کردن اما فرقش اینه که سد راه نورون رو  با دارو بستن، در این حالت مو ش ها به اندازه ی قبل غذا نخوردند. اون ها دریافتنند که این نورون مؤظفه به عنوان محرکی بکنه تا بعد از نوشیدن الکل فرد ولع خوردن پیدا کنه.

الکل به تنهایی دارای کالری زیادیه. مثلا یه لیوان بزرگ شامل مشروب کالری مشابه با یه دونات رو داره. پروفسور لن گفت: از اون جایی که با خطرات سلامتی همراه س ، مردم باید نسبت به اندازه مصرف الکل و هدف اون بدونن. الکل به تنهایی باعث بیشتر از ۶۰ نوع بیماریه و کسائی که مشروب می خورند، وقتی مشروب با پرخوری همراه می شه، خطر بیشتری رو واسه شون به وجود می آورد.

بهترین نوشیدنیای چربی سوز واسه آب کردن شکم

خواص و روش درست کردن نوشیدنی شیر زردچوبه

الکل علم ورزش نوشیدنی

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *