آیا آبلیمو برای لاغری مفید است؟

آبلیمو واسه کاهش وزن

به گزارش آلامتو به نقل از مجله سلامت ؛ دو راه عالی واسه کاهش وزن اینه که مقدار کالری مصرفی تون رو کاهش داده و به شکل منظم ورزش کنین. به عقیده هستن لوئیس گیتلمن، متخصص تغذیه، راه دیگه اینه که در برنامه ی غذایی تون تغییراتی بدین که بر توان کاهش وزن شما اضافه کنین. مثلا اینکه آبلیمو استفاده کنین. اما مصرف آبلیمو می تونه مشکلات جانبی ای هم داشته باشه، پس واسه تایید فواید اون تحقیقات بیشتری لازمه.

سوخت و ساز چربی

گیتلمن می گوید: سمومی که در غذاها و نوشیدنی ها و حتی از راه تنفس هوا دریافت می کنین، در بدن شما جمع شده و باعث می شه تا سوخت و ساز بدنتون تنبل شه. وقتی که متابولیزم بدنتون کنه شه، چربی سوزی خیلی سخت تر می شه. آبلیمو یه منبع پر از ویتامین سی یا اسید اسکوربیکه، که باعث می شن کارکرد کبد و سوخت و ساز چربی زیاد شه.

اثر بر گلوتاتیون و وزن آب

گیتلمن می گوید: فایده ی دیگه مصرف آبلیمو بر کاهش وزن اینه که باعث می شه سطح گلوتاتیون، یعنی آنتی اکسیدان ابتدایی که هنگام سم زدایی بر اون تکیه می شه، زیاد شه.

در نتیجه تلاش های شما واسه کاهش وزن و سم زدایی مؤثرتر واقع می شه. هم اینکه آبلیمو یه ادرار آور طبیعیه، پس وزن آب بدنتون یا چربی گول زنک بدنتون هم کاهش پیدا می کنه.

آب و

اگه شما آبلیمو بخورین، مصرف آبتون هم افزایش پیدا می کنه. آب، از راه های مختلفی باعث کاهش وزن می شه. مثلا ممکنه شما تشنگی رو با گشنگی اشتباه بگیرین، در اینصورت بیشتر غذا می خورین.

هم اینکه همونطور که در تحقیقی بوسیله ویرجینیا تک روشن شده، آب، پر کننده س، پس هروقت اونو قبل از وعده های غذایی تون بخورین، می تونه اندازه کالری های مصرفی شما رو کم کنه.

هشدارها

با یه متخصص تغذیه در مورد مقدار آبلیمویی که جهت کاهش وزن باید مصرف کنین، مشورت کنین. هم اینکه بهتره که آبلیمو رو به شکل رقیق شده در آب و از راه نی بخورین تا تماس کمتری با دندون هاتون داشته باشه.

ممکنه بعضی ها با مصرف مرکبات ترش کنن. در آخر اگه در حال تلاش واسه کاهش وزنید، به آبلیموتان شکر نیفزایید. می تونید کمی شیرین کننده ی طبیعی مانند استویا ، عسل یا دارچین به اون اضافه کنین.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

مجله سلامت کاهش وزن

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *