آموزش زبان بدن – بخش اول

آموزش زبان بدن – بخش اول

در این سری از مقالات ، می خواهیم تا به آموزش زبون بدن بپردازیم. با همراه باشین:

کشیدن یقه

انگار وقتی فرد فریبکار احساس می کنه شما فکر می کنین داره دروغ می گوید، دروغش باعث تراوش چند قطره عرق در گردن اون می شه.

هم اینکه وقتی شخصی عصبانی یا ناامید است ممکنه این حرکت رو انجام بده، اگه در ارتباطی مشاهده کردین که مخاطب شما این حرکت رو انجام می دهد با سوالاتی مثل امکان داره دوباره سوالتان رو تکرار کنین؟ و مانند اون مچش رو بگیرین.

آموزش زبون بدن

خاروندن گردن

این حرکت، اشاره ای ست به دودلی یا خاطر جمع نبودن و از ویژگی های فردیه که می گوید: «مطمئن نیستم که موافق باشم». خیلی با اهمیته که وقتی فردی چیزی مثل این می گوید: «میفهمم چه احساسی دارین»، زبون کلامی اون با زبون بدنش در تضاده.

آموزش زبون بدن

مالش چشم

این اشاره، اقدام مغز واسه جلوگیری از دیدن فریب، دودلی یا دروغه. در این حرکت فرد واسه دوری از دیدن چهره ی فردی که دروغ می گوید. چشمانش رو می مالد و یا این که به طرف دیگه نگاه می کنه، که در مردها نگاه به سمت بالا و زنان نگاه به سمت پایین است.

آموزش زبون بدن

لمس کردن بینی

در اصل اشاره ی لمس بینی، نوع پیشرفته و پنهونی حفظ دهن است. امکان داره شامل چند مالش آروم در زیر بینی و یا لمسی تقریبا سریع و نامحسوس باشه.

بعضی از زنان این اشاره رو با ضربه ای کوچیک با احتیاط انجام میدن تا از خراب شدن آرایش خود جلوگیری کنن. در توضیح اصل اشاره ی لمس بینی، می توان گفت که وقتی افکار منفی به مغز حمله می بیارن، ذهن نیمه خودآگاه به دست فرمون می دهد تا دهن رو بپوشونه، اما در آخرین لحظه واسه رو نشدن این حرکت، دست از صورت عقب رفته و موجب لمس سریع بینی می شه.

آموزش زبون بدن

حفاظ دهن

  • اگه شخصی در حال حرف زدن از این اشاره استفاده کنه، نشون دروغ گویی اونه.
  • و اگه هنگام حرف زدن شما، مخاطب این عمل رو انجام بده به این معناست که ایشون فکر می کنه شما دروغ می گویید.

در این حرکت دست دهن رو می پوشونه و شست برگونه فشار می آورد.

بعضی وقتا در این اشاره، امکان داره فقط چند انگشت روی دهن باشه یا حتی به شکل یه مشت بسته که در هر دو حالت، معنا به قوت خود باقیه. (بیشتر مردم تلاش دارن تا اشاره ی دهن رو با سرفه ای مصنوعی مخفی کنن).

 آموزش زبون بدن

دست های به هم گره خورده

این حرکت یه جور اشاره ی شکست ست و پیام می دهد که شخص حالتی منفی رو در خود حفظ می کنه، هر چقدر  فاصله ی دست های گره خورده از صورت کمتر باشه اندازه حس منفی در فرد کمتره.

آموزش زبون بدن

  • Follow

پاسخ دهید