آیا هسته‌ سیب حاوی سیانور است؟

آیا هسته‌ سیب حاوی سیانور است؟

appleباورهای عادی، درست یا غلط همه جا هستن. در دنیای تغذیه هم باورهایی هست که همه رو به شک می اندازند. بعضی وقتا به سختی می توان مرز بین واقعیت و تخیل رو تشخیص داد. اما باید توجه کرد علم در مورد این باروها چه می گوید.  هسته های سیب شامل سیانورند؟ واقعاً خوردن نوشابه با آب نبات های جوشان مرگ آوره؟ واسه هضم آدامس قورت داده شده ۷ سال زمان لازمه؟ تبیان در این مطلب به بررسی این باورها و درست و غلط بودن اون ها از زبون علمی پرداخته که در ادامه می خونین.

هسته های سیب شامل سیانور هستن

درسته! هسته های سیب شامل سیانور هستن اما لازم نیس بترسید و وحشت بکنین. این اندازه اون قدر کمه که به حساب نمی آید. حتماً می دونین که سیانور اجازه نمی دهد اکسیژن به خون برسه و باعث خفگی می شه. اما جای نگرانی نیس. واسه اینکه هسته های سیب اینجور خطری داشته باشن باید اندازه خیلی زیادی هسته ی سیب رو یه جا استفاده کنین. واقعیت اینه که بدن ما می تونه اندازه کم سیانور رو تحمل کنه و هیچ مشکلی پیش نیاد. علاوه بر سیب باید بدونین که هسته ی هلو، زردآلو یا گیلاس هم شامل اندازه کمی سیانور هستن.

نباید نوشابه رو با آبنبات های جوشان خورد

این یکی از اون باروهای عادی غلطه که خیلی زبون به زبون گشت و حتی در دنیای مجازی هم سر و صدای زیادی درست کرد. یه شایعه ای در دنیای مجازی پیچید که «Pop Rocks» یکی از ستاره های تلویزیونی آمریکا به دلیل خوردن همزمان نوشابه و آبنبات جوشان جون خود رو از دست داده. اما واقعیت اینه که این پسربچه ی معروف هنوز زنده س. این شایعه ی آمریکایی فقط یه شایعه و از نوع دروغ اون هستش. تولیدکنندگان آبنبات آمریکایی هم تلاش زیادی واسه رفع و مراجعه این شایعه که در مطبوعات آمریکای مشخص شده بود انجام دادن. اما با این حال این شایعه به یه باور عادی بین مردم تبدیل شد و واسه پایان دادن به اون زمان زیادی لازمه. بعضی وقتا این باورهای عادی و نادرست رو نمی توان اصلا عوض کرد. اما باید بدونین که مصرف نوشابه و آبنبات های جوشان هیچ خطری واسه سلامتی نداره. هر چند پیشنهاد می کنیم تا جایی که می شه از مصرف زیاد نوشابه دوری کنین چون چیزی جز چاقی، دیابت نوع ۲ و پوکی استخون براتون به ارمغان نخواد داشت.

۷ سال زمان لازمه تا آدامس قورت داده شده هضم شه

حتماً شمام این رو شنیده اید که نباید آدامس رو قورت داد چون سال ها طول می کشد تا هضم شه. اما این باور عادی غلطه. حتی چسبناک ترین آدامس ها هم به دستگاه گوارش نمی چسبند و هضم می شن. روی برچسب بعضی از آدامس ها ذکر می شه که آدامس رو قورت ندین. اما معنی این سفارش این نیس که آدامس نمی تونه راه روده ها رو در پیش بگیره و از اون ها خارج شه. البته ما هم پیشنهاد می کنیم آدامس رو قورت ندین اما اگه روزی روزگاری این کار رو کردین مطمئن باشین که به ۷ سال نمی کشد و این آدامس زودتر از اون چیزی که تصورش رو می کنین از بدنتون دفع می شه.

خوردن مواد غذایی خنک مغز رو «منجمد» می کنه

شاید واسه شمام پیش آمده وقتی با یه نفس آب تگری رو سر می کشید یا بستنی می خورید سرتون درد می گیرد. این یه نوع میگرن تند و سریعه که بعد از خوردن نوشیدنی یا غذای خیلی خنک ایجاد می شه. این مسئله از نظر علمی هم ثابت شده اما حالا خوبیش اینه این گونه سردردها یه میگرن واقعی و جدی حساب نمی شن. در واقع این نوع سردردها خطرناک نیستن و وقتی که دمای بدن متعادل می شه رفع می شن. اگه اینجور مشکلی دارین پیشنهاد می کنیم از مصرف نوشیدنی ها یا مواد غذایی خیلی خنک دوری کنین.

خوردن هویج زیاد رنگ پوست رو تغییر می دهد

این گفته درسته اما به شرطی که اندازه زیادی بتاکاروتن یا همون پیش ساز ویتامین A مصرف شه. بتاکاروتن رنگدونه و شامل خواص آنتی اکسیدانیه. میوه های زرد و نارنجی مانند هویج رنگ خود رو مدیون همین رنگدونه هستن. در واقع تغییر رنگ پوست آدم به دلیل خوردن هویج نیس بلکه به وجود اومده بوسیله مصرف زیاد بتاکاروتن موجود در اون هستش. این رنگدونه در مواد غذایی دیگه هم هست. به این مریضی کاروتنودرمیا می می گن و وقتی بروز می کنه که دستگاه گوارش نمی تونه رنگدونه ی بتاکاروتن رو به درستی هضم کنه. این رنگدونه در بافت های خارجی تجمع کرده و اینطوری رنگ پوست عوض می شه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران

پاسخ دهید